قابلیت تصویر در تصویر یوتیوب در iOS 14 تنها برای کاربران پریمیوم فعال است

رسانه کلیک – قابلیت تصویر در تصویر یوتیوب در سیستم عامل iOS 14 فقط برای کاربران پریمیوم یوتیوب فعال است؛ اما همه کاربران iPadOS 14 می‌توانند به صورت رایگان از این قابلیت استفاده کنند. 

سیستم عامل iOS 14 که به تازگی برای همه کاربران منتشر شده است، قابلیت‌های بسیار جذاب و کاربردی دارد. یکی از آن‌ها، قابلیت تصویر‌در‌تصویر یوتیوب است. به گزارش مک‌رومرز، این قابلیت باید برای تمام کاربران آیفون در دسترس باشد؛ اما وب‌سایت یوتیوب این قابلیت را تنها به کاربران پریمیوم خود ارائه می دهد. 

این قابلیت به کاربران کمک می‌کند تا یک تصویر کوچک در کنار نمایشگر خود داشته باشند و برای مثال بتوانند علاوه بر تماشای ویدیو در یوتیوب، به صورت همزمان با دوستان خود چت کنند. اما متاسفانه یوتیوب این امکان را تنها به کاربرانی که پول پرداخت می کنند ارائه می‌دهد. 

این موضوع باعث می‌شود که کاربران علاقه‌مند به این قابلیت، مجبور به خرید اشتراک سرویس پریمیوم یوتیوب شوند؛ در حالی که در نسخه بتا iOS 14 این ویژگی برای تمام کاربران به صورت رایگان ارائه می‌شد. حتی این قابلیت در سیستم عامل iPadOS 14 برای همه کاربران در دسترس است. یعنی کاربران می‌توانند از طریق آیپدهای خود از این قابلیت به صورت رایگان استفاده کنند. 

هنوز دلیل این موضوع مشخص نشده است و ما نمی دانیم که این کار برای جذب مشتریان بیشتر از طرف شرکت گوگل انجام شده است یا فقط یک نقص فنی است و در آینده رفع می‌شود. شرکت‌های اپل و گوگل نیز هنوز واکنشی به این موضوع نشان نداده‌اند. 

منبع theverge

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.