معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات:

امضای دو تفاهم نامه در زمینه کاربردهای 5G تا دو هفته آینده در ایران

رسانه کلیک – دو تفاهم نامه در حوزه های خدمات پزشکی و حمل و نقل هوشمند در بستر تکنولوژی نسل پنجم ارتباطات در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در تاریخ ۶ مهر ماه ۹۹ امضا می‌شود.

به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از امضای دو تفاهم نامه در زمینه کاربردهای 5G در حوزه های خدمات پزشکی و حمل و نقل در بستر تکنولوژی نسل پنجم ارتباطات (5G) خبر داد.
 ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص این تفاهم‌ نامه ها اظهار کرد: یکشنبه ۶ مهر ماه ۱۳۹۹در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات دو تفاهم نامه در زمینه کاربردهای 5G در حوزه های خدمات پزشکی و حمل و نقل هوشمند امضا می‌شود.
وی درباره تفاهم نامه نخست توضیح داد: این تفاهم نامه میان معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به امضا خواهد ‌رسید.
 
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با اشاره به هدف امضای این تفاهم نامه تصریح کرد: هدف از این تفاهم‌نامه ارائه مشاوره خدمات پزشکی از راه دور در بستر فناوری های نوین به ویژه نسل پنجم ارتباطات (5G) است و در این زمینه از بستر ارتباطی اپراتور ایرانسل استفاده می‌شود.
 
هاشمی درباره تفاهم نامه دوم نیز تصریح کرد: تفاهم بعدی بین پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان منطقه آزاد کیش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت ایرانسل امضا خواهد ‌شد.
 
وی گفت: با امضای این تفاهم ‌نامه ، حمل و نقل هوشمند با استفاده از ظرفیت فناوری‌ های نوین به صورت آزمایشی در منطقه آزاد کیش، عملیاتی خواهد شد و از قابلیت ‌های اینترنت اشیا نیز در این حوزه استفاده می‌شود.
 
هاشمی افزود: پیاده‌ سازی سایر کاربست‌ های تکنولوژی نسل پنجم ارتباطات در صنایع مختلف، با همکاری سایر اپراتور ها نیز در دستور کار قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.