اختلال در سرورهای گوگل باعث شد بعضی سرویس‌های آن از دسترس خارج شود

رسانه کلیک – سرویس‌های اصلی گوگل همچون جی‌میل و گوگل داکز و یوتیوب به دلیل اختلال در سرورهای گوگل از دسترس کاربران در برخی مناطق سواحل شرقی و غربی ایالات متحده خارج شد.

با این که دیدن این نوع مشکلات برای کاربران سرویس‌های گوکل رایج نیست، اما دیروز برخی کاربران در سواحل شرقی و غربی ایالات متحده برای دسترسی به سرویس‌های اصلی گوگل همچون جی‌میل و گوگل داکز و حتی یوتیوب با مشکل روبرو می شوند.

همانطور که در ردیاب هایی مانند DownDetector بررسی شده است، به نظر می رسد این مسئله در حدود 9:00 بعدازظهر به وقت محلی  به اوج خود رسیده باشد. سرانجام بخش وضعیت داشبورد مدیریتی گوگل برای اطلاع دادن این مسئله به روز شد و گفت که این اختلال و وقفه تا حدود ساعت 10 شب به وقت محلی به طور کامل برطرف خواهد شد. سخنگوی Google Cloud، ارش هولتز، در بیانیه ای برای وبسایت Engadget گفت: «ما در حال تجربه چندین اختلال در خدمات کوتاه مدت چندین محصول از جمله G Suite هستیم ودر تلاشیم تا اوضاع را  بهبود ببخشیم.»

او با اشاره به اختلال در سرورهای گوگل ، افزود: «ما از این وقفه بسیار متاسفیم ، ما می دانیم که این خدمات چقدر برای زندگی کاربران آن حیاتی است. ما در حال کار بر روی دلایل ایجاد این نقص فنی هستیم تا اطمینان حاصل کنیم این اتفاق دیگر رخ نخواهد داد.»

ارش هولتز (Urs Hölzle) ، معاون ارشد زیرساخت‌های فنی گوگل در توئیتی جزئیات بیشتری را ارائه داد که حتی توسط مدیر عامل گوگل، ساندر پیچای (Sundar Pichai) بازنشر شد. به گفته هولتز ، «مجموعه ای از سرورهایی که از طریق ترافیک به برنامه های کاربردی ختم می شوند دچار نقص فنی شده‌اند و کاربرانی که سرویس های آنها در روی این سرورها بود، وقفه‌ای چند ساعته در عملکرد این سرویس‌ها را تجربه می کنند.» اگر شما هیچ اختلالی مشاهده نکردید ، به این دلیل است که به این سرورهای خاص متصل نبوده اید. این وقفه باعث شده تا افراد برای کارهای روزمره و واجبی مانند ارسال تکالیف آنلاین، دسترسی به فایل‌های آنلاین و اتما یک پروژه کاری با مشکل مواجه شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.