مسدود کردن دسترسی به یک وب‌سایت روی مرورگر فایرفاکس

رسانه کلیک – در اینترنت وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که محتواهای نامناسبی ارائه می‌کنند. از این رو بسیاری از کاربران تمایل به مسدود کردن دسترسی به این وب‌سایت‌ها روی مرورگرهای مختلف را دارند. در مرورگر فایرفاکس قابلیت‌هایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید دسترسی به وب‌سایت را مسدود کنید.

در این مطلب قصد داریم تا نحوه مسدود کردن دسترسی به وب‌سایت‌های مختلف روی مرورگر فایرفاکس در دسکتاپ و گوشی تلفن همراه را آموزش دهیم.

مسدود کردن دسترسی به وب‌سایت در مرورگر فایرفاکس روی دسکتاپ

برای مسدود کردن دسترسی به یک وب‌سایت روی مرورگر فایرفاکس در دسکتاپ ابتدا مرورگر فایرفاکس را روی کامپیوتر خود باز کنید و وارد وب‌سایت رسمی موزیلا از این آدرس شوید.

در نوار جستجو که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد عبارت Block Site را تایپ کند و از منوی باز شده گزینه اول را انتخاب کنید.

مسدود کردن دسترسی به یک وب‌سایت روی مرورگر فایرفاکسدر صفحه بعدی اطلاعاتی مربوط به افزونه‌ها مثل نام سازنده و همچنین توضیحات کوتاهی در خصوص قابلیت و عملکرد هر افزونه قرار دارد. روی گزینه Add to FireFox کلیک کنید.

مسدود کردن دسترسی به یک وب‌سایت روی مرورگر فایرفاکسبا کلیک روی این گزینه پیامی برای شما ظاهر می‌شود که در آن در خصوص تائید افزودن افزونه Block Site سؤالاتی پرسیده می‌شود. این پیام حاوی مواردی مثل اجازه دسترسی به اطلاعات شما در همه وب‌سایت‌ها، نمایش نوتیفیکیشن‌ها، دسترسی به برگه‌های مرورگر است. روی گزینه Add کلیک کنید.

مسدود کردن دسترسی به یک وب‌سایت روی مرورگر فایرفاکسبعد از انتخاب گزینه Add پیامی برای شما ظاهر می‌شود که در آن باید افزوده شدن افزونه به مرورگر فایرفاکس را تائید کنید. همچنین می‌توانید گزینه Allow this Extension to Run in Private Windows را فعال کنید. سپس روی گزینه Okay, Got it  کلیک کنید.

مسدود کردن دسترسی به یک وب‌سایت روی مرورگر فایرفاکسوقتی افزونه به مرورگر اضافه شد، شما می‌توانید  تنظیمات مربوط به بخش Setting را ایجاد کنید. برای این کار روی منوی همبرگری که در گوشه سمت راست بالای صفحه مرورگر نمایش داده می‌شود کلیک کنید و سپس گزینه Add-Ons را انتخاب کنید.

مسدود کردن دسترسی به یک وب‌سایت روی مرورگر فایرفاکسهمچنین می‌توانید با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+A و یا تایپ کردن عبارت About:addons به منوی Add-Ons در مرورگر فایرفاکس دسترسی داشته باشید.

مسدود کردن دسترسی به یک وب‌سایت روی مرورگر فایرفاکسدر پنلی که سمت چپ صفحه مرورگر باز می‌شود روی گزینه Extensions کلیک کنید.

مسدود کردن دسترسی به یک وب‌سایت روی مرورگر فایرفاکسبا کلیک روی این گزینه فهرستی از افزونه‌هایی که روی مرورگر فایرفاکس شما نصب شده است نمایش داده می‌شود. گزینه Block Site را پیدا کرده و روی آیکونی که روی آن 3 نقطه قرار دارد و در کنار این گزینه قرار داده شده است کلیک کنید.

مسدود کردن دسترسی به یک وب‌سایت روی مرورگر فایرفاکسگزینه Options را از منوی نمایش داده شده انتخاب کنید.

مسدود کردن دسترسی به یک وب‌سایت روی مرورگر فایرفاکسدر صفحه بعدی نام وب‌سایتی را که می‌خواهید دسترسی به آن را در جعبه متنی که کنار گزینه Block a New Hostname قرار دارد تایپ کنید. روی گزینه Add کلیک کنید.

همچنین می‌توانید برای مسدود کردن وب‌سایت زمان‌های خاصی را تعیین کنید. این گزینه برای مواقعی که می‌خواهید دسترسی بچه‌ها به وب‌سایت‌هایی مثل Facebook را مسدود کنید، گزینه مناسبی است.

مسدود کردن دسترسی به یک وب‌سایت روی مرورگر فایرفاکسروی گزینه Save که در بخش Tools قرار دارد کلیک کنید. اگر روی مرورگر برای اعمال تنظیمات از رمز عبور استفاده کرده باشید، کسی به غیر از فردی که رمز عبور را می‌داند قادر به تغییر این تنظیمات نخواهد بود.

مسدود کردن دسترسی به یک وب‌سایت روی مرورگر فایرفاکسبا این کار هر فردی که بخواهد به سایتی که آن را مسدود کرده‌اید در مرورگر فایرفاکس دسترسی داشته باشد نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

مسدود کردن دسترسی به وب‌سایت در مرورگر فایرفاکس روی گوشی تلفن همراه

برای مسدود کردن دسترسی به وب‌سایت‌ها در مرورگر فایرفاکس روی گوشی‌های تلفن همراه روش متفاوتی وجود دارد. مسدود کردن وب‌سایت‌ها روی مرورگر کروم در سیستم‌عامل اندروید ساده‌تر از این کار در سیستم‌عامل iOS است. برای مسدود کردن وب‌سایت‌ها در مرورگر کروم در سیستم‌عامل اندروید باید اپلیکیشنی با نام Leechblock NG را از این آدرس دانلود کنید.

میزان رضایت کاربران از این اپلیکیشن بسیار زیاد بوده است. این اپلیکیشن فقط برای مسدود کردن وب‌سایت‌ها روی مرورگر فایرفاکس است و نمی‌توان از آن روی مرورگرهای دیگر استفاده کنیم. وقتی اپلیکیشن Leechblock را روی گوشی اندرویدی خود نصب کردید، باید آدرس وب‌سایت‌هایی را که می‌خواهید دسترسی به آن‌ها را مسدود کنید، اضافه کنید.

برای مسدود کردن دسترسی به وب‌سایت‌ها در مرورگر iOS فایرفاکس باید از اپلیکیشن Screen Time استفاده کنید. برای استفاده از این اپلیکیشن برای مسدود کردن وب‌سایت‌ها باید آدرس وب‌سایت مورد نظر خود را در آن اضافه کنید. برای این کار ابتدا وارد بخش Setting گوشی خود شده و سپس روی گزینه Screen Time کلیک کنید و از صفحه باز شده روی گزینه Content and Privacy Restrictions کلیک کنید. گزینه Content and Privacy Restrictions را فعال کنید و سپس روی گزینه Content Restrictions کلیک کنید.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/در صفحه بعدی روی گزینه Web Content کلیک کنید.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/سپس گزینه Limit Adult Websites را انتخاب کنید و در نهایت روی گزینه Add WebSite که در زیر قسمت Never Allow قرار دارد کلیک کنید.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/آدرس مربوط به وب‌سایتی که می‌خواهید دسترسی به آن را مسدود کنید وارد کنید و سپس روی گزینه Done کلیک کنید.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/به این ترتیب دسترسی به وب‌سایت وارد شده از طریق مرورگر فایرفاکس و مرورگرهای دیگر روی گوشی آیفون و آیپد مسدود می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.