معرفی برترین بازی‌های لینوکسی

رسانه کلیک – شاید کمتر کسی از سیستم‌عامل لینوکس برای اجرای بازی‌های کامپیوتری استفاده کند. به عبارت دیگر بسیاری از کاربران هرگز بازی‌های لینوکسی را اجرا نکرده‌اند چون به عقیده آن‌ها سیستم‌عامل لینوکس مناسب اجرای بازی‌های کامپیوتری نیست.

چند سالی است که ایده ساخت‌ بازی‌های کامپیوتری که بتوان آن‌ها را روی سیستم‌عامل لینوکس اجرا کرد در بین توسعه‌دهندگان برنامه‌های لینوکسی رواج پیدا کرده است. ایجاد و طراحی بازی‌های لینوکسی به این معنی است که شما می‌توانید بازی‌های DirextX را به نحوی به Vulkan تغییر دهید و بتوانید آن‌ها را روی سیستم‌عامل لینوکس اجرا کنید مضاف بر اینکه در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها در حال ساخت و تولید بازی‌های مخصوص لینوکس هستند.

اگر شنا هم از آن دسته کاربران هستید که از ایده تولید بازی‌های لینوکسی یا اجرای برخی بازی‌ها روی سیستم‌عامل لینوکس استقبال می‌کنید، در این مطلب و مطلب بعدی می‌توانید به فهرستی از بازی‌های کامپیوتری که قابلیت اجرا شدن روی سیستم‌عامل لینوکس را دارند دسترسی داشته باشید.

بازی Crusader King 3

معرفی برترین بازی‌های لینوکسیبه ندرت پیش می‌آید که یک بازی کامپیوتری از همان ابتدای معرفی قابلیت اجرا شدن روی سیستم‌عامل لینوکس را داشته باشد اما بازی Crusader King 3 یک استثنا است. از آنجایی که این بازی فاقد پیچیدگی‌های گرافیکی است به همین دلیلی به راحتی می‌توان آن را روی سیستم‌عامل لینوکس اجرا کرد. تم بازی بیشتر مربوط جهان در قرون وسطی است و به نوعی داستان پادشاهان آن زمان و نحوه به قدرت رسیدن آن‌ها را روایت می‌کند.

قهرمان این بازی کسی است که در پی رسیدن به قدرت پادشاهی است که حق اوست و باید از آبا اجدادش به او می‌رسیده است. در این بازی قهرمان بازی درگیر اتفاقاتی مثل عروسی، جنگ‌های قبیله‌ای و رژه سربازان و ارتش می‌شود و در کنار همه این اتفاقات سعی در گسترده‌تر کردن خاندان پادشاهی خود می‌کند. این بازی یکی از بهترین نمونه‌های بازی‌های لینوکسی به شما می‌رود.

بازی Total War: Warhammer 2

معرفی برترین بازی‌های لینوکسیبازی Total War: Warhammer 2 یک بازی قبیله‌ای است که در آن کاربر در حال نبرد با ارتش قبیله‌هایی مثل قبیله‌ انسان‌های جاودان و از این دست است. تم این بازی بیشتر شبیه نسل اول بازی‌های کامپیوتری است و روایت آن نیز به همین شکل است. بازی‌های دیگر سری بازی‌های Total War مثل Three Kingdoms و Attila نیز با قابلیت اجرا شدن روی سیستم‌عامل لینوکس در دسترس کاربران قرار گرفته‌اند.

بازی Desperados 3

معرفی برترین بازی‌های لینوکسییکی از جدیدترین نسخه‌های بازی Desperados اخیراً به بازار بازی‌های کامپیوتری معرفی شده است که قابلیت نصب و اجرا روی سیستم‌عامل لینوکس را دارد. بازی Desperados 3 یکی بازی‌هایی که تم آن دقیقاً شبیه به بازی‌های دوران مدرسه است. با این وجود برای اجرای این بازی باید از تکنیک‌ها و استراتژی‌های خاصی استفاده کنید. در این باز شما می‌توانید هر مرحله را ذخیره کنید.

در بازی Desperados 3 فرمول‌های بازی تا حد قابل توجهی امروزی شده است و تکنیک‌ها و تاکتیک‌های بازی به روز رسانی شده است. برای بازی Desperados 3 یک حالت Showdown در نظر گرفته شده است که با استفاده از آن می‌توانید روند بازی را متوقف و یا کند کنید. هرچند سعی شده است تا روند بازی و نحوه کنترل بازی به بازی‌های مدرن امروزی نزدیک‌تر شود اما اصل بازی قدیمی است.

بازی dying Light نسخه بهبود یافته

معرفی برترین بازی‌های لینوکسیاین بازی در دسته بازی‌های زامبی‌ها قرار می‌گیرد. این بازی چند سالی است که به روز رسانی نشده است اما به لطف صحنه‌های جذاب و البته زامبی‌های آن همچنان یکی از پرطرفدارترین بازی‌هایی است که قابلیت اجرا شدن روی سیستم‌عامل لینوکس را دارند. یکی از ویژگی‌های خاص این بازی کد نویسی عالی آن است.

داستان این بازی در مورد شهری است که توسط زامبی‌ها محاصره شده است و شما به عنوان قهرمان بازی باید به بازماندگانی که هنوز مورد حمله زامبی‌ها قرار نگرفته‌اند کمک کنید. در این بازی امکان تغییر شخصیت، قابلیت‌ها و اسلحه‌هایی که در اختیار قهرمان بازی قرار گرفته شده است وجود دارد.

بازی   Dying Light را می‌توانید به صورت 3 نفری انجام دهید. علاوه بر این امکان تغییر حالت‌ها و همچنین چالش‌ها نیز در این بازی وجود دارد.

بازی Sid Meier’s Civilization VI

معرفی برترین بازی‌های لینوکسیبین کاربران بازی‌های کامپیوتری هنوز اختلافات زیادی بر سر اینکه کدام ‌یک از بازی‌هایی که در دسته تمدن سازی یا همان civilization قرار می‌گیرند، بهترین بازی‌ها هستند. این بازی از نظر نوع بازی، شخصیت‌سازی بازیگران و همچنین جنگ‌های طراحی شده یکی از بهترین بازی‌ها است.

نسخه 5 بازی Civilization همان داستان تغییرات در عصر حجر و رسیدن به دنیای امروزی یا به اصطلاح عصر فضا را دارد اما قابلیت‌های جدیدی نسبت به نسخه‌های قبلی این بازی به آن اضافه شده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.