معرفی بازی‌های کامپیوتری قابل اجرا روی سیستم‌عامل لینوکس (قسمت دوم)

رسانه کلیک – در مطلب قبلی 5 نمونه از بازی‌های کامپیوتری قابل اجرا روی سیستم‌عامل لینوکس را معرفی کردیم. در این مطلب قصد داریم تا 5 مورد دیگر از این بازی‌های کامپیوتری را به شما معرفی کنیم.

1- بازی Deadfire محصول شرکت Pillars of Etenity

بازی‌های کامپیوتری لینوکساین بازی یکی از بهترین بازی‌های cRPG با تم ماجراجویی است. داستان در یک جزیره رخ می‌دهد و قهرمان بازی باید اتفاقات و ماجراهای پر خطری را در این جزیره پشت سر بگذارد.

روند رخ دادن داستان بازی بسیار روان و در عین حال جذاب است. علاوه بر این با وجود اینکه این بازی روی سیستم‌عامل لینوکس اجرا می‌شود اما دارای گرافیک خوبی است. شاید در نگاه اول این بازی برای بسیاری از ما خسته کننده باشد اما وقتی درگیر بازی بشوید متوجه خواهید شد که این بازی بسیار جذاب‌تر و خاص‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید.

2- بازی Slay the Spire

سیستم‌عامل لینوکسهنوز زمان زیادی نیز که از ارائه این بازی می‌گذرد و نیاز به این دارد که برخی از به  روز رسانی‌ها روی آن انجام شود اما در حال حاضر یکی از بهترین بازی‌های کامپیوتری لینوکسی سال شناخته می‌شود. Slay The Spire یک بازی ورق بازی است که در آن سعی شده است از جلوه‌های بصری به نحو احسن استفاده شود.

 کارت‌های بازی متفاوت و بی‌نهایت است و به همین دلیل می‌توانید بدون نگران از تکراری شدن بازی آن را تا هر زمان که خواستید انجام دهید.

3- بازی Dead Cells

بازی‌های کامپیوتری لینوکسبازی Dead Cells یکی از بهترین بازی‌های کامپیوتری با تم و داستان جنگی است. صحنه‌های این بازی عمدتاً دارای نورپردازی‌های قرمز و آبی است. صحنه‌های این بازی بیشتر شبیه به یک بازی 2 بعدی است.

کنترل این بازی بسیار ساده و آسان است و بسیار روان انجام می‌شود. این بازی دارای گرافیک و انیمیشن بسیار با کیفیتی است و نشان می‌دهد که حتی بازی‌های کامپیوتر با گرافیک کم حجم نیز می‌توانند به خوبی طراحی شوند و بازی با آن‌ها لذت بخش باشد.

4- بازی Team Fortress 2

سیستم‌عامل لینوکسزمانی که طراح و تولید کننده بازی Team Forest در سال 2007 تغییراتی در زمینه تیراندازی‌ها روی این بازی انجام داد هیچ کس فکر نمی‌کرد این تغییرات باعث جذب طرفداران بازی‌های کامپیوتری به سمت آن شود. اما خوشبختانه این تغییرات باعث شد تا طرفداران این بازی بیشتر از قبل بشوند.

سبک این بازی بیشتر به صورت بازی‌های کامپیوتری و تیمی قدیمی مثل فتح پرچم، Control Points و یا Payload  است. برای انجام این بازی در یکی از گروه‌های دشمنان، دفاع کنندگان و یا پشتیبانان بازی کنید.

5- بازی Dota 2

بازی‌های کامپیوتری لینوکساین بازی نیز یکی از بازی‌های لینوکسی که در نوع خود بسیار محبوب است و طرفداران زیادی دارد. بازی Dota محصول شرکت بازی سازی vave Stwart است. نکته جالب در خصوص بازی Dota 2 این است که این بازی حالت کلاسیک بازی Warcraft III است.

ویژگی منحصر به فرد این بازی که باعث تمایز این بازی نسبت به بازی‌هایی مثل لیگ قهرمانان شده است این است که شما می‌توانید شخصیت قهرمان بازی را از بین‌ها 100‌ها شخصیتی که برای این بازی در نظر گرفته شده است انتخاب کنید. از طرفی سبک بازی را می‌توانید متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید.

این بازی ویژگی‌های جذاب دیگری مثل گزینه‌هایی برای غذا دادن به مینیون‌ها، سرگرم کردن آن‌ها و کارهای دیگر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.