ساخت شش انیمیشن در سال ؛ رویای تازه نتفلیکس

رسانه کلیک – مدیر عامل نتفلیکس به تازگی اعلام کرده که شرکت قصد دارد تا در سال ، شش انیمیشن جدید و جذاب را تولید و منتشر کند؛ کاری که تا کنون هیچ استدیوی سازنده ای قادر به انجام آن نبوده است.

طبق گفته های مدیر عامل نتفلیکس یعنی تد ساراندو، این شرکت در نظر دارد تا در سال شش انیمیشن جدید را تولید کرده و آن ها را در سرویس پخش آنلاین خود به نمایش درآورد. با اینکه نتفلیکس اخیرا به موفقیت های بسیاری در زمینه ساخت انیمیشن دست یافته اما هنوز آنطور که باید بر سر زبان ها نیفتاده است. یکی از بهترین آثار شرکت در این زمینه I Lost My Body است که در سال 2019 خوش درخشید و توانست نامزده دریافت جایزه اسکار شود. با همه این اوصاف، ادعای غافل گیر کننده و جاه طلبانه نتفلیکس تا چه اندازه جدیت دارد؟

سارانتوس چندی پیش طی گفتگو با نشریه Variety از طرح های شرکت برای آینده خبر داد. ظاهرا هدف نتفلیکس تنها رسیدن به سطح کمپانی های صاحب نام نیست. آن ها قصد انجام کاری را دارند که تا کنون هیچ استدیوی سازنده ای موفق به انجام آن نشده و آن ساخت شش انیمیشن جدید در سال است. سارانتوس وجود یک تیم قابل اعتماد و خلاق را عامل اصلی رسیدن به مقصد می داند.

شاید جالب باشد بدانید که تا کنون هیچ یک از کمپانی های پیکسار، دریم ورکس و سونی پیکچرز که ید طولایی در صنعت انیمیشن سازی دارند نیز قادر به ساخت این تعداد انیمیشن در سال نبوده اند. مراحل ساخت یک محصول قدرتمند حدودا دو سال به درازا می انجامد. حتی شرکت های بزرگ نیز سالانه یک یا حداکثر دو فیلم جدید را به روی پرده سینما می فرستند. به همین خاطر عده ای معتقدند که گفته های ساراندوس اندکی بلند پروازانه و حتی غیر قابل درک است.

نتفلیکس تا کنون علاقه زیادی به ساخت انیمیشن های دنباله دار از خود نشان داده و می توان حدس زد که ادعای اخیر نیز چندان بی ارتباط با این مسئله نبوده است. اما از آنجایی که ساخت شش انیمیشن در سال به زمان و نیروی انسانی بسیاری احتیاج دارد، شرکت باید بودجه هنگفتی را برای رویا پردازی های خود در نظر بگیرد. مسئله دیگر کیفیت کارها است. حتی اگر نتفلیکس موفق شود به ایده خود جامه عمل بپوشاند، باید دید که آیا فیلم ها می توانند رضایت مخاطبین را جلب کنند یا خیر.

جدیدترین انیمیشن نتفلیکس یعنی Over the Moon در 23 اکتبر (دوم آبان ماه) به نمایش در خواهد آمد.

منبع collider

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.