قابلیت اتاق‌های بحث مجزا در گوگل Meet ایجاد شد

رسانه کلیک – گوگل قابلیت جدیدی را برای کاربران سرویس Meet خود فعال کرده است که به مدیران بحث‌های گروهی اجازه می‌دهد برای افزایش تعامل بین اعضای گفتگو اتاق‌های بحث مجزا ایجاد کند.

کلاسهای بزرگ آنلاین، نه فقط برای معلمان بلکه برای دانش آموزانی که هنگام تعامل با دیگران بهتر یاد می گیرند، می تواند طاقت فرسا باشد. برای کمک به حل این مشکل، گوگل Meet قابلیت جدیدی به نام اتاق‌های برک آوت  یا اتاق‌های مجزا را ایجاد  کرده است که به مربیان راهی برای تقسیم شرکت کنندگان در کلاس آنلاین به گروه‌های کوچکتر هنگام مکالمات ویدیویی می‌دهد. فعلا این ویژگی به طور انحصاری برای کاربران با پروژه‌های تحصیلی فعال شده است، اما این غول فناوری می‌گوید این ویژگی تا آخر امسال در اختیار کاربران بیشتری قرار خواهد گرفت.

به گفته گوگل توانایی گروه‌بندی افراد و ایجاد اتاق‌های بحث کوچک‌تر در گفتگوهای بزرگ بسیار مورد درخواست کاربران این برنامه بوده‌است ، زیرا این امکان را دارد که با اجازه دادن به بحث های گروهی همزمان، باعث افزایش تعامل بین گروه می‌شود. مدیر تماس می‌تواند در یک تماس حداکثر 100 اتاق جداگانه ایجاد کند و شرکت کنندگان به طور تصادفی و یکنواخت در اتاق ها توزیع می‌شوند ، اما در صورت لزوم برگزار کننده می تواند آنها را به صورت دستی و انتخاب شده هم به اتاق های مختلف منتقل کند. ناظران همچنین می توانند از یک اتاق به اتاق دیگر بازدید کنند و مباحث را پیگیری کنند.

اتاق‌های بحث مجزا به زودی در دسترس همه کاربران با فعالیت‌های پژوهشی در گوگل Meet قرار خواهد گرفت. از چند ماه گذشته که کلاس ها و جلسات مجازی به دلیل همه گیری کووید۱۹ در بین عموم مردم رایج شده است، Google در حال طراحی و ایجاد ابزارهای جدیدی برای تماس های ویدیویی Meet است. در اوایل سال جاری ، این سرویس تماس ویدیویی را برای همه رایگان کرد و آن را به برنامه Gmail در Android و iOS آورد و دسترسی آن را راحت‌تر کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.