فیلم The War with Grandpa در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفت

رسانه کلیک – فیلم درام-کمدی The War with Grandpa توانسته تا در روزهای اولیه اکران، فروش خانگی خود را به 3.6 میلیون دلار رسانده و جایگاه نخست باکس آفیس آمریکا را به خود اختصاص دهد.

فیلم The War with Grandpa این هفته موفق شد تا اکشن-تخیلی Tenet را کنار زده و در صدر جدول باکس آفیس قرار گیرد. فیلم Tenet (به کارگردانی کریستوفر نولان) ابتدا قرار بود تا در ماه ژوئیه به نمایش گذاشته شود اما اکران آن چندین بار به تاخیر افتاد. فیلم در نهایت در ماه سپتامبر به روی پرده سینماها رفت و توانست در همان سه روز اول بالای 10 میلیون دلار فروش کند. درآمد حاصل از فروش Tenet در باکس آفیس جهانی تا اوایل اکتبر به 300 میلیون دلار رسید که تنها 45 میلیون از آن مربوط به ایالت متحده بود. این موضوع باعث شد تا استودیوهای سازنده، محصولات مهم و اصلی خود را چندین ماه قبل از زمان موعود به روی پرده نقره ای بفرستند.

فیلم جنگ با پدربزرگ بر اساس رمان قدیمی و کودکانه ای با همین نام ساخته شده است. داستان درباره پیرمردی به نام اد (رابرت دنیرو) است که برای زندگی به خانه فرزندش رفته و اتاق نوه اش یعنی پیتر (اوکس فگلی) را تصاحب می کند. این موضوع کوچک زمینه ساز کشمکش و جنگی طولانی بین پدربزرگ و نوه می شود. کمدی-خانوادگی The War with Grandpa پس از اکران با استقبال خوبی مواجه شد و توانست جایگاه Tenet را پس از پنج هفته صدرنشینی در جدول باکس آفیس از آن خود کند.

به گزارش IndieWire، جنگ با پدر بزرگ در حال حاضر رتبه اول را در باکس آفیس خانگی دارد. با اینکه فیلم دو سال پس از موعد مقرر اکران شده، اما درآمد حاصل از فروش آن در 2250 سینما تا کنون به 3.6 میلیون دلار رسیده است. جالب آنکه حدودا 32 سال از آخرین باری که یک فیلم توانسته با این فروش کم به صدر باکس آفیس راه پیدا کند می گذرد. البته ناگفته نماند که درآمد حاصل از فروش Tenet در شش هفته اول تنها 2.1 میلیون دلار بوده است. 

علیرغم تعطیلی مجدد سینماهای Regal و عدم گشایش سالن ها در شهرهای بزرگس مانند لوس آنجلس و نیویورک، می توان گفت که فیلم The War with Grandpa تقریبا عملکرد خوبی را در جذب مخاطب داشته است. بخشی از این موفقیت را می توان نتیجه تبلیغات هوشمندانه، استراتژی صحیح در امر بازاریابی و مصاحبه های تلویزیونی با خانواده های متعدد در خصوص فیلم و نحوه تماشای امن آن در محیط سینما  دانست. البته حضور  ستاره بزرگی همچون رابرت دنیرو و پدیده بازگشت او به دنیای کمدی نیز چندان بی تاثیر نبوده است.

در ابتدای سال، برتری The War With Grandpa بر Tenet در جدول باکس آفیس کمی واقعی به نظر می رسید. اما ارقام مربوط به فروش فیلم نولان از اواخر افتتاحیه ناامید کننده آن به طور دائم کاهش یافت. اگر چه بحث رقابت در میان نبود، ولی ظاهرا سینماها به یک فیلم خانوادگی برای جذب تماشاگران احتیاج داشته اند.

رتبه اول تا دهم جدول باکس آفیس و میزان فروش آن ها در ایالات متحده را در زیر مشاهده می کنید:

1. The War with Grandpa (فروش کلی: 3.6 میلیون دلار)

2. Tenet (فروش کلی: 48.3 میلیون دلار)

3. Hocus Pocus (فروش کلی: 92.3 میلیون دلار)

4. The New Mutants (فروش کلی: 21.9 میلیون دلار)

5. Unhinged (فروش کلی: 19.3 میلیون دلار)

6. Coco (فروش کلی: 210 میلیون دلار)

7. Honest Thief (فروش کلی: 340 هزار دلار)

8. Beetlejuice (فروش کلی: 178 میلیون دلار)

9. Infidel (فروش کلی: 3.8 میلیون دلار)

10. Possessor Uncut (فروش کلی: 530 هزار دلار)

منبع screenrant

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.