دستیار‌های صوتی جایگزین دستیار صوتی اپل (بخش دوم)

رسانه کلیک – در مطلب قبلی در خصوص اپلیکیشن‌های جایگزین دستیار صوتی اپل یا Siri صحبت کردیم و به محدودیت‌هایی که اپل برای استفاده از اپلیکیشن‌های شرکت‌های دیگر روی دستگاه‌های اپل ایجاد کرده است اشاره کردیم.

در این مطلب قصد داریم تا به معرفی 3 اپلیکیشن جایگزین دستیار صوتی اپل که می‌توانید از آن‌ها روی دستگاه‌های اپل به جای دستیار صوتی Siri استفاده کنید، البته با یکسری محدودیت‌های خاص بپردازیم.

2- دستیار آمازون الکسا (Alexa)

تصویر دستیار صوتی آمازونزمانی می‌توانید از دستیار صوتی آمازون به خوبی استفاده کنید که از این دستیار صوتی روی ابزار Amazon Echo استفاده کنید. در واقع امکان دسترسی به همه قابلیت‌های الکسا از طریق ابزار Echo تولید آمازون امکان‌پذیر است. اما بدون استفاده از Echo نیز می‌توانید به برخی از قابلیت‌های این دستیار صوتی دسترسی داشته باشید از جمله اینکه می‌توانید روی دستگاه‌های اپل از آن استفاده کنید.

برای استفاده از الکسا روی آیفون یا سایر دستگاه‌های اپل می‌توانید فرمان‌های صوتی مثل افزودن سیر به لیست خرید، خواندن آخرین اخبار روز، پخش موسیقی و فرمان‌هایی از این دست را صادر کنید. در الکسا یک سرویس گفتگوی ویدیویی در اختیار کاربران قرار داده شده است که به کاربر امکان این را می‌دهد تا با دوستان خود در تماس باشد.

الکسا می‌تواند از طریق سرویس‌هایی مثل سرویس موسیقی آمازون، موسیقی اپل، اسپاتیفای، دیزر و رادیو تونل یا Tuneln موسیقی مورد نظر شما را پخش کند. علاوه بر این با استفاده از الکسا می‌توانید برخی از دستگاه‌های هوشمندی را که در خانه‌های هوشمند از آن‌ها استفاده می‌شود مثل دوربین‌های مداربسته هوشمند و یا لامپ‌های هوشمند کنترل کنید.

برای دانلود اپلیکیشن الکسا روی دستگاه اپل خود از این لینک استفاده کنید.

3- دستیار صوتی مایکروسافت کورتانا (Cortana)

تصویر دستیار صوتی مایکروسافتمایکروسافت اخیراً اعلام کرده است که قرار است به زودی سرویس کورتانا برای گوشی‌های تلفن همراه را از دسترسی خارج کند و قابلیت‌های این اپلیکیشن را در Microsoft 365 به کاربران خود ارائه دهد. در این راستا اخیراً اپلیکیشن کورتانا هم از روی اپ‌ استور در استرالیا و انگلستان و بسیاری از کشورهای دیگر حذف شده است.

اما اپلیکیشن کورتانا همچنان روی اپ استور آمریکا در اختیار کاربران قرار دارد. این اپلیکیشن برای آن دسته از کاربران گوشی‌های اپل که همچنان امکان دانلود آن را گوشی‌های خود دارند، یک جایگزین مناسب البته با محدودیت‌های خاص برای دستیار صوتی اپل یا Siri است.

این اپلیکیشن یک انتخاب مناسب برای اجرای فرمان‌های صوتی برای کار با اپلیکیشن‌هایی مثل Microsoft Outlook، Microsoft Teams و سایر اپلیکیشن‌های شرکت مایکروسافت است. شما می‌توانید از این دستیار صوتی برای مدیریت ایمیل‌ها، یادآوری‌ها و لیست کارهای روزانه خود استفاده کنید. مثلاً شما می‌توانید از کورتانا بخواهید تا برای مخاطبین شما پیام‌هایی را در قالب ایمیل ارسال کند و برای این کار فقط کافی است یک فرمان صوتی استفاده کنید. همچنین با صدور یک فرمان صوتی می‌توانید به آخرین اخبار و وضعیت هوا دسترسی داشته باشید.

استفاده از کورتانا برای صاحبان مشاغل و افرادی که فعالیت‌های اقتصادی انجام می‌دهند بسیار مناسب است. شما می‌توانید با استفاده از این دستیار صوتی، به آخرین گزارش‌های فروش خود را برای مدیر شرکت ارسال کنید، می‌توانید با افراد و اعضای تیم خود مکالمه انجام دهید و یا هزینه‌ها را به لیست محصولات خود اضافه کنید و انجام همه این‌ها از طریق صادر کردن فرمان‌های صوتی مناسب امکان‌پذیر هستند.

برای دانلود دستیار صوتی مایکروسافت می‌توانید از این آدرس اقدام کنید.

4- دستیار هوشمند لیرا (Lyra)

تصویر دستیار صوتی لیرالیرا یکی از دستیارهای هوشمند است که البته قابلیت‌های کمتری نسبت به سایر اپلیکیشن‌های معرفی شده دارد اما واسط کاربری آن به نحوی طراحی شده است که استفاده از آن برای کاربر بسیار ساده است.

برای استفاده از Lyra کافی است انگشت خود را روی آیکون میکروفون آن قرار دهید و سپس از این دستیار صوتی سؤالات خود را در هر زمینه‌ای که باشد بپرسید. علاوه بر اینکه می‌توانید به صورت صوتی از این دستیار هوشمند استفاده کنید، می‌توانید سؤالات خود را برای آن تایپ کنید. از جمله قابلیت‌های Lyra می‌توان به مواردی مثل ایجاد و ثبت رویدادها در تقویم، افزودن یادآوری‌ها، جستجوی اطلاعات در وب، اطلاع از وضعیت آب و هوا و همچنین یافتن مسیر از مبدأ به مقصد اشاره کرد.

متأسفانه در Lyra امکان کنترل پخش کننده‌های موسیقی یا رسانه وجود ندارد برای همین در کنار Lyra برای انجام این کارها می‌توانید از اپلیکیشن Siri استفاده کنید. شما می‌توانید از Lyra با استفاده از فرمان‌های صوتی بخواهید کارهایی مثل افزودن تاریخ قرار ملاقات شما با پزشکتان به تقویم، اطلاع از وضعیت جوی در روزهای آینده و یا ایجاد لیست خرید و یادآوری هر کدام از آیتم‌های فهرست خرید استفاده کنید.

برای دانلود اپلیکیشن Lyra روی گوشی خود از این آدرس استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.