معرفی چند جایگزین مناسب برای دستیار صوتی اپل (قسمت اول)

رسانه کلیک – اگرچه روز به روز به قابلیت‌های Siri یا همان دستیار صوتی اپل اضافه می‌شود اما شاید بسیاری از کاربران گوشی‌های آیفون از کار کردن با آن جندان راضی نباشند. اگر شما هم از کار کردن با Siri راضی نیستید چون نمی‌تواند صدای شما را تشخیص دهد یا دستورهای صوتی شما را به درستی انجام دهد، می‌تواند دستیارهای صوتی دیگر که توسط شرکت‌های دیگر ارائه شده‌اند را امتحان کنید.

شما می‌توانید از اپلیکیشن‌های جایگزین Siri مثل دستیار صوتی گوگل، دستیار صوتی آمازون یا همان الکسا استفاده کنید. در این مطلب و مطلب بعدی قصد داریم 4 جایگزین برای دستیار صوتی اپل را به شما معرفی کنیم. نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که هر کدام از این اپلیکیشن‌های نقاط ضعف منحصر به فرد خود را دارند ولی امیدواریم در آینده نزدیک قابلیت‌های آن‌ها افزایش یابد.

محدودیت‌هایی که اپلیکیشن‌های دستیار صوتی شرکت‌های دیگر ممکن است روی گوشی‌های آیفون داشته باشند

متأسفانه یکی از ویژگی‌های شرکت اپل، عدم سازگاری دستگاه‌های آن با اپلیکیشن‌های تولید شده توسط شرکت‌های دیگر است. در واقع اپل با این ویژگی به شهرت رسیده است. از این رو هر کدام از اپلیکیشن‌های دستیار صوتی که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد برای اجرا شدن روی سیستم‌عامل اپل چه iOS یا iPadOS با محدودیت‌هایی مواجه می‌شوند.

یکی از مهم‌ترین و قابل توجه‌ترین محدودیت‌هایی که این اپلیکیشن‌ها برای اجرا شدن روی دستگاه‌های اپل ممکن است با آن مواجه شوند این است که برای اینکه بتوانید با هر کدام از این اپلیکیشن‌ها درست کار کنید باید قبل از صادر کردن فرمان صوتی آن اپلیکیشن را باز کنید. یعنی اپلیکیشن به صورت خودکار با صادر کردن فرمان صوتی از سوی کاربر اجرا نخواهد شد.

مثلاً روی گوشی آیفون نمی‌توانید بگویید Hey Google و اپلیکیشن دستیار صوتی گوگل به طور خودکار اجرا شود. حتماً باید اپلیکیشن را باز کنید و سپس فرمان صوتی خود را صادر کنید. دستیار صوتی اپل یا همان Siri با صدور فرمان صوتی مثل Hey Siri به صورت خودکار کار خود را آغاز می‌کند.

البته برای اینکه این اپلیکیشن‌ها به صورت خودکار بعد از صدور فرمان صوتی اجرا شوند، می‌توانید از قابلیت ایجاد میانبر در Siri استفاده کنید.

محدودیت دیگری که ممکن است با آن در استفاده از دستیارهای صوتی شرکت‌های دیگر روی دستگاه‌های اپل مواجه شوید این است که اپل امکان کنترل سیستمی را به این اپلیکیشن‌ها نمی‌دهد. از این رو شما نمی‌توانید از این دستیارهای صوتی برای تغییر میزان نور صفحه، فعال کردن یا غیرفعال کردن وای فای و یا تغییر تنظیمات خود استفاده کنید.

البته اپل در خصوص این محدودیت‌ها گفته است که چون قرار است امنیت دستگاه‌های اپل بالا باشد، از این رو این محدودیت‌ها در استفاده از اپلیکیشن‌های شرکت‌های دیگر روی دستگاه‌های اپل اعمال شده است. اما به هر حال این مسئله تا حدی برای کاربر آزار دهنده است.

جایگزین‌های دستیار صوتی اپل (Siri)

1- دستیار گوگل

جایگزین مناسب برای دستیار صوتی اپلاپلیکیشن دستیار گوگل یا همان Google Assistant قابلیت‌هایی مشابه با قابلیت‌های Siri در اختیار کاربران قرار می‌دهد و البته این دستیار صوتی توانایی بالاتری در تشخیص صدای کاربران، رشته‌های متنی و همچنین پاسخ دادن به سؤالات کاربران از خود نشان می‌دهد. شما می‌توانید از دستیار گوگل برای اطلاع از وضعیت آب و هوا، تنظیم آلارم، انجام کارهای مثل رزرو رستوران، جستجو در اینترنت و همچنین پیام دادن و یا تماس با افراد مختلف استفاده کنید.

دستیار گوگل، با اپلیکیشن‌های شرکت گوگل مثل Gmail، Google Maps، Google Photos، You Tube و از این دست ارتباط دارد. این قابلیت به این معنی است که شما از دستیار گوگل می‌توانید بخواهید که کارهایی مثل نمایش مسیرهای مبدأ به مقصد، نمایش عکس‌های مربوط به ماه گذشته، پیدا کردن ویدیوها در یوتیوب و از این دست را برای شما انجام دهد.

برای دانلود اپلیکیشن دستیار گوگل روی گوشی آیفون خود از این آدرس استفاده کنید.

 ادامه موارد جایگزین مناسب برای دستیار صوتی اپل را در قسمت بعد معرفی خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.