آموزش ارسال پیام متنی در Chromebook

رسانه کلیک – سیستم‌عامل کروم، راه‌های زیادی برای همسان‌سازی کروم‌بوک (Chromebook)   و گوشی‌های اندرویدی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. یکی از این قابلیت‌ها امکان دسترسی به جعبه دریافت پیام‌های کوتاه یا SMS و پاسخ دادن به آن‌ها از طریق کروم‌بوک است.

در این مطلب قصد داریم تا روش دسترسی به جعبه دریافت پیام‌ها در گوشی‌های اندرویدی از طریق کروم‌بوک و پاسخ دادن به این پیام‌ها با استفاده از آن را توضیح دهیم.

قبل از اینکه بخواهید قابلیت ارسال پیام متنی را روی کروم‌بوک فعال کنید باید گوشی یا دستگاه اندرویدی خود را به کروم‌بوک متصل یا به عبارتی pair کنید. همچنین باید دستگاه اندرویدی شما مجهز سیستم‌عامل اندروید نسخه 5.1 یا بالاتر باشد و همچنین سیستم‌عامل روی کروم‌بوک نیز نسخه 71 یا بالاتر باشد. روی هر دو دستگاه با حساب کاربری یکسان در گوگل لاگین کنید.

در کروم‌بوک خود روی برگه Status که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید و از منوی باز شده روی آیکون چرخ دنده برای باز کردن صفحه مربوط به تنظیمات یا Setting کلیک کنید.

ارسال پیام متنی در Chromebookدر قسمت Connected Device گزینه Android Option را پیدا کنید و سپس روی دکمه Set Up که در کنار آن قرار دارد کلیک کنید.

ارسال پیام متنی در Chromebookدر پنجره باز شده دستگاه اندرویدی خود را در بخش Select A Device انتخاب کنی و سپس روی دکمه آبی رنگ Accept & Continue کلیک کنید.

ارسال پیام متنی در Chromebookرمز عبور خود را وارد کنید. اگر همه مراحل را به درستی انجام داده باشید، در صفحه بعدی پیامی برای شما با متن All Set ظاهر می‌شود. روی گزینه Done کلیک کنید تا پنجره باز شده بسته شود.

ارسال پیام متنی در Chromebookوارد منوی تنظیمات کروم‌بوک خود شده در این حالت مشاهده خواهید کرد که یک گزینه Verify در کنار گزینه Android Phone نمایش داده می‌شود. روی این دکمه کلیک کنید تا قفل دستگاه اندرویدی شما باز شود. در کروم‌بوک و دستگاه اندرویدی شما، باید یک نوتیفیکیشن مبنی بر اینکه دو دستگاه به یکدیگر متصل شده‌اند یا Pair شده‌اند نمایش داده شود.

ارسال پیام متنی در کروم بوکبرای فعال سازی قابلیت همسان‌سازی SMS یا پیام کوتاه ابتدا اپلیکیشن Android Message را از فروشگاه اپلیکیشن پلی استور دانلود و روی گوشی خود نصب کنید. اگر از گوشی‌های پیکسل یا موتورلا استفاده می‌کنید، می‌توانید از این مرحله عبور کنید چون اپلیکیشن Android Message به صورت پیش‌فرض روی این گوشی‌ها نصب شده است. در کروم‌بوک، از قسمت تنظیمات یا Setting گزینه Connected Devices را انتخاب کنید و سپس گوشی یا دستگاه اندرویدی خود را انتخاب کنید. گزینه Message را فعال کنید و روی دکمه Set Up کلیک کنید.

ارسال پیام متنی در Chromebookیک پنجره جدید برای شما باز می‌شود که در آن یک QR Code نمایش داده می‌شود. شما برای فعال کردن قابلیت ارسال SMS باید این کد را اسکن کنید.

ارسال پیام متنی در Chromebookاپلیکیشن Android Message را گوشی خود باز کنید و سپس روی آیکون سه نقطه که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه Messages For Web را انتخاب کنید.

ارسال پیام متنی در Chromebookروی دکمه QR Code Scanner کلیک کنید و سپس دوربین گوشی خود را روی کدی که در صفحه مانیتور کروم‌بوک نمایش داده می‌شود، بگیرید.

ارسال پیام متنی در Chromebookدر این حالت باید روی صفحه جعبه پیام‌های شما نمایش داده شود. شما می‌توانید در این پنجره پیام متنی جدید ایجاد کنید، پیام‌های خود را مدیریت کنید و کارهای دیگری نیز انجام دهید. سیستم‌عامل Chrome همچنین به شما امکان افزودن میانبرهای Message را روی کتابخانه اپلیکیشن‌ها به شما می‌دهد.

ارسال پیام متنی در Chromebookبعد از فعال کردن این قابلیت روی کروم‌بوک و Pair کردن دستگاه‌ها با هم حتی اگر اپلیکیشن Message روی کروم‌بوک باز نباشد، نوتیفیکیشن‌های دریافت پیام برای شما نمایش داده می‌شود.

 

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.