فراخوان محصولات BMW به دلیل خطر آتش‌سوزی

رسانه کلیک – مهندسان BMW مشکلی جدید در باتری برخی مدل‌های پلاگین هیبرید محصولات این شرکت را شناسایی کرده‌اند که می‌تواند موجب اتصال کوتاه مدارات و آتش سوزی در خودرو شود. ب ام و فراخوانی گسترده شامل مدل‌های مختلف پلاگین هیبرید خود را به دلیل این مسئله اعلام کرده است‌.

در لیست خودروهای متاثر از مشکل باتری، نام مدل‌هایی همچون: بی ام و x1 ، ایکس۲ و ایکس ۳ به علاوه شاسی بلند ایکس ۵ ، سدان سری ۳، سری ۵ و سری ۷ به چشم می‌خورد. همچنین بی ام و آی ۸، مینی کانتری من و سری ۲ اکتیو تورر نیز در این لیست حضور دارند.

این فراخوان ویژه محصولاتی است که از تاریخ ۲۰ ژانویه تا ۱۸ سپتامبر امسال تولید شده‌اند. بی ام و تخمین می‌زند ۲۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه در سراسر جهان از این مشکل رنج ببرند که ۲۹۳۰ خودرو در بریتانیا حضور دارند‌.

این مشکل از بروز عیب در خط تولید شرکت تولید کننده باتری به نام نورث ولت نشأت می‌گیرد که وظیفه تامین باتری خودروهای بی ام و را بر عهده دارد. نگرانی در مورد باتری‌های ساخت نورث ولت از این قرار است که احتمال دارد آلودگی خارجی طی فرایند ساخت وارد پکیج باتری شده باشد؛ در نتیجه احتمال بروز اتصال کوتاه و خطر آتش‌سوزی در این باتری‌ها بالا رفته است.

یکی از مسئولان BMW در این خصوص اعلام کرده که شرکت متبوعش فراخوانی سراسری را در این زمینه منتشر نموده و عرضه تعداد نسبتا کمی از مدل‌های پلاگین هیبرید خود را متوقف ساخته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در تعداد بسیار اندکی از موارد احتمال دارد ذرات خارجی طی فرایند ساخت وارد باتری شده باشند؛ زمانی که باتری فول شارژ است این امر موجب اتصال کوتاه بین سلول‌های باتری شده و می‌تواند منجر به آتش‌سوزی شود. حدود ۲۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو بی ام و در سراسر جهان از این مسئله متاثر شده‌اند که برخی از آنها به مشتریان تحویل گردیده و بقیه نیز در صف انتظار تحویل به مشتری قرار دارند. بی ام و از این بابت عذرخواهی می‌کند اما ایمنی باید در اولویت قرار داشته باشد‌.

کمپانی باواریایی تنها شرکتی نیست که با باتری خودروهای پلاگین هیبرید به مشکل برخورده است. شرکت فورد هم مشکل مشابهی را تجربه کرده و هیوندای کنا نیز پس از گزارش ۱۶ مورد آتش سوزی، مورد فراخوان قرار گرفت که ۲۵ هزار دستگاه از آن را شامل می‌شد.

منبع autoexpress

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.