باتری دوگانه و سیستم خنک کننده درونی OnePlus 8T فاش شد

رسانه کلیک – چند روز پیش زک (YT: JerryRigEverything) دوام گوشی ها جدید OnePlus 8T را مورد آزمایش قرار داد و همچنین ویدیو کالبد شکافی این گوشی را منتشر کرد. برخلاف گوشی OnePlus 7T که شیشه پشتی آن بعد از تست خراش برداشته بود این گوشی تست را سالم پشت سر گذاشت و الان در ویدیو کالبد شکافی این گوشی، باتری دوگانه آن که اخیراً در کانون توجه هستند لو رفته است.

زمانی که زک قاب پشتی این گوشی را باز می کند ما سیم پیچ NFC این گوشی را در بالا می بینیم و پس از باز کردن 16 پیچ Philips، یک بلندگو را در زیر سطح ضد آب می بینیم واین به این دلیل است که  mesh به قاب متصل است. بعد از آن ، با برداشتن کابل های روبان میانی، دو باتری آشکار می شود.

به نظر نمی آید که این این باتری ها از هم جدا باشند ولی در وسط یه چین خوردگی دارند و این به معنی این است که این باتری  ها به هم پک  شده اند و هردو به عنوان یک واحد با اتصال مرکزی عمل می کنند. وان پلاس هر دو این یاتری ها را با ظرفیت 2250 میلی آمپر بر ساعت قرار  داده است و ظرفیت کلی آن ها 4500 میلی آمپر بر ساعت است با گفتن این نکته، متوجه می شویم که طراحی دو سلول باتری های این گوشی نمی تواند سرعت شارژ بیشتر از 30 وات را تحمل کنند.

شرکت های زیادی از این طراحی دو سلولی استفاده کرده اند تا گوشی های هوشمندشان از ظرفیت شارژ سریع 65 واتی بهرمند شوند مانند: اوپو، ویوا، ریلم و الان نیز وان پلاس.

قاب بلندگو ها، پورت شارژر، و تعدادی کابل داخلی، پورت SIM دارای حلقه لاستیکی اند تا در برابر آب محافظت شوند . این دستگاه دارای  IP ریتینگ رسمی است در حالی که در گذشته بیشتر گوشی های وان پلاس دارای لاستیک ضد آب درون خود بودنند ولی تا حالا این ویژگی در  IPریتینگ نیامده بود.  این احتمالاً برای گرفتن پول اضافی برای صدور گواهینامه است با این حال احتمالا قیمت OnePlus 8T نسبتاً مناسب باشد.

سیستم خنک کننده

در مورد خنک سازی، مادربرد دارای نوارهای گرافیتی و مس است که سپر نقره ای را می پوشاند. با از بین بردن آن یک خمیر حرارتی در قسمت بالای آن مشخص می شود که احتمالاً برای خنک نگه داشتن  CPU  است. OnePlus آن را ادامه داده است و آن را در قسمت پشتی نیز قرار داده است . علاوه بر این، داخل قاب یک محفظه مسی است که با لوله های مسی به باتری می رود. در چیدمان دوربین این گوشی  یک ورق گرافیت و مس را برای حفظ کیفیت وجود دارد.

OnePlus این را یک سنت برای ساخت دستگاه های سالم قرار داده است و OnePlus 8T حرکتی شگرف با دو برابر لذت است.

منبع gizmochina

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.