اینتل تجارت کارت های حافظه خود را به SK Hynix می‌فروشد

رسانه کلیک –  اینل با شرکت SK Hynix کره جنوبی به معامله رسیده است تا تجارت کارت های حافظه خود را به مبلغ 9 میلیارد دلار به صورت تماما نقدی به فروش برساند. با این کار، سازنده چیپست ها در ایالات متحده با کاهش قیمت کارت های حافظه اش، از این تجارت فاصله گرفته است. در این معامله  SK Hynix برنامه دارد که تمام تجارت کارت های حافظه اینتل را بخرد، که شامل تمام عملیات ساخت کارت های حافظه است که در Dalianدر چین اتفاق می افتد ولی اینتل مجموعه محصولات حافظه Optane را که با مشارکت Micron Technology تولید شده است را حفظ خواهد کرد

این معامله به تایید دولت بستگی دارد و هر دو این شرکت ها انتظار دارند در اواخر سال بعد این مسئله تمام شود. در بیانیه ای، مدیرعامل اینتل، باب سوان گفت: این انتقال به اینتل اجازه می دهد که اولویت سرمایه گذاری خود را در زمینه تکنولوژی های متفاوت قرار دهد.

با این معامله SK Hynix در کره جنوبی به یکی از بزرگترین بازار های جهانی در  زمینه حافظه های NAND  تبدیل می شود. براساس گزارشی در TrendForce اینتل و  SK Hynix با یکدیگر 20 درصد بازار را در دومین فصل سال 2020 تشکیل می دهند و پشت سر سامسونگ با 30 درصد بازار قرار می گیرند.

اینتل گفته است که این شرکت قصد دارد درآمد حاصل از این معامله را در ساخت زمینه هایی با رشد سریع مانند هوش مصنوعی و شبکه 5G سرمایه گذاری کند.  باب سوان گفت: «این معامله به ما این امکان را می دهد که اولویت های خود را در سرمایه گذاری در تکنولوژی های متفاوت قرار دهیم، جایی که بتوانیم نقش بیشتری در موفقیت مشتریان خود داشته باشیم و بازدهی جذاب را به سهامداران خود ارائه دهیم».

صنعت نیمه هادی شاهد تحولات عمده ای در زمینه خریدها بوده است زیرا این شرکت ها در حال حاضر برای تسلط بر بازار تلاش می کنند. سال پیش آپل، تجارت مودم تلفن های هوشمند Intel را به دست آورد و ماه گذشته نیز NVIDIA اعلام کرد که ARM Holdings را از گروه SoftBank به مبلغ 40 میلیارد دلار خریداری می کند.

منبع gizmochina

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.