سقوط ۵ پله‌ای سرعت اینترنت ایران در مقیاس متوسط سرعت اینترنت جهانی

رسانه کلیک – بر اساس گزارشی از اسپید تست، متوسط سرعت اینترنت در ایران نسبت به ماه پیش تغییری نداشته اما با توجه به افزایش جهانی سرعت اینترنت ایران به رتبه ۷۷ جهان سقوط کرده است.

مانند همیشه گزارش متوسط سرعت اینترنت جهانی توسط اسپید تست منتشرشده است. بر اساس این گزارش متوسط سرعت جهانی اینترنت موبایل در سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی ۳۵.۹۶ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت جهانی اینترنت ثابت ۸۵.۷۳ مگابیت برثانیه بوده است.

متوسط سرعت اینترنت در کشورهای دنیا

در این رده بندی که بر اساس متوسط سرعت اینترنت موبایل در کشورهای دنیا است، ایران در رتبه ۷۷ قرار دارد که نسبت به ماه گذشته ۵ پله سقوط کرده است. همچنین در رده بندی متوسط سرعت اینترنت ثابت، ایران بدون هیچ تغییری نسبت به ماه قبل در رتبه ۱۲۰ قرار دارد.

جایگاه ایران در فهرست متوسط سرعت اینترنت موبایل و ثابت

در رده بندی که وب سایت اسپید تست از متوسط سرعت اینترنت موبایل در کشورهای جهان در ماه سپتامبر ارائه کرده، ایران با سرعت ۲۷.۰۲ مگابیت برثانیه در جایگاه ۷۷م در بین کشورهای جهان قرار گرفت. این در حالی است که ماه گذشته میلادی (اوت) متوسط سرعت اینترنت موبایل کشور ۲۷.۹۱ مگابیت برثانیه بود وایران در جایگاه ۷۲م این فهرست قرار داشت.

متوسط سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران

اما در رده بندی متوسط سرعت اینترنت ثابت در جهان، کشورمان بدون هیچ تغییری در جایگاه، همچنان در  رتبه ۱۲۰ است. سرعت متوسط اینترنت ثابت در ماه سپتامبر در ایران ۲۰.۶۷ مگابیت برثانیه بوده است. طبق اطلاعات موجود در ماه اوت  متوسط سرعت اینترنت ثابت در ایران ۲۰.۵۸ مگابیت برثانیه بوده است.

بالاترین سرعت اینترنت موبایل در کره جنوبی و چین

طبق اطلاعات موجود در وب سایت اسپید تست، سپتامبر ۲۰۲۰ کره جنوبی بالاترین متوسط سرعت اینترنت موبایل را داشته است. سرعت دانلود محتوا در این کشور ۱۲۱ مگابیت بر ثانیه اعلام شده است. این کشور ماه گذشته هم در جایگاه اول این رده‌بندی قرار داشت.

پس از کره جنوبی، چین با متوسط سرعت اینترنت موبایل ۱۱۳.۳۵ مگابیت برثانیه در رتبه دوم قرار دارد. جایگاه این کشور نیز در رتبه بندی نسبت به ماه قبل تغییری نداشته است.

بالاترین سرعت اینترنت موبایل

در رده‌های سوم، چهارم، پنجم و ششم به ترتیب امارات متحده عربی (با سرعت ۱۰۹ مگابیت برثانیه)، قطر (با سرعت ۹۲.۸۵ مگابیت برثانیه)، هلند (با سرعت ۷۹.۷۰ مگابیت برثانیه) و نروژ (با سرعت ۷۹.۴۹ مگابیت برثانیه) قرار دارند.

این در حالی است که برخی از کشورهای همسایه ایران مانند ترکیه با ارائه اینترنت موبایل با  ۳۶.۷۳ مگابیت برثانیه در رتبه ۵۴ و آذربایجان با سرعت ۳۵.۱۱ مگابیت برثانیه در رتبه ۶۰ قرار دارند.

سنگاپور صاحب پر سرعت‌ترین اینترنت ثابت در جهان

در این رده بندی در سپتامبر ۲۰۲۰، رتبه‌های یک تا سه مانند ماه گذشته به سنگاپور، هنگ کنگ و رومانی تعلق دارد. در این فهرست سنگاپور با ارائه اینترنت ثابت با متوسط سرعت ۲۲۶.۶۰ مگابیت برثانیه در رتبه نخست قرار دارد. پس از آن هنگ کنگ (با متوسط سرعت ۲۱۰.۷۳ مگابیت برثانیه) و رومانی (با سرعت ۱۹۳.۴۷ مگابیت برثانیه) به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

سوئیس با سرعت ۱۷۸.۸۱ مگابیت برثانیه در رده چهارم این فهرست قرار دارد. تایلند (با سرعت ۱۷۵.۲۲ مگابیت برثانیه) و فرانسه (با سرعت ۱۷۳.۰۵ مگابیت برثانیه) در رتبه‌های پنجم و ششم هستند.

این در حالی است که برخی از همسایگان ایران مانند قطر با سرعت ۸۹.۵۹ مگابیت برثانیه در رتبه ۴۴ و قزاقستان با سرعت ۴۹.۱۲ مگابیت برثانیه در رتبه ۶۷ قرار دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.