آموزش به اشتراک‌گذاری واچ فیس در ساعت هوشمند اپل

رسانه کلیک – یکی از بهترین قابلیت‌های اپل واچ، امکان شخصی‌سازی واچ فیس بر اساس سلیقه کاربر است. شما برای واچ فیس خود می‌توانید از تصاویر و رنگ‌های مختلفی استفاده کنید. علاوه بر این شما واچ فیس خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. در این مطلب ما قصد داریم تا نحوه به اشتراک‌گذاری واچ فیس را آموزش دهیم.

به اشتراک‌گذاری واچ فیس در ساعت‌های هوشمند اپل

یکی از بهترین راه‌ها برای به اشتراک‌گذاری واچ فیس در اپل واچ استفاده از اپلیکیشن Watch روی گوشی‌های آیفون است. به خاطر داشته باشید که در صورتی می‌توانید از اپلیکیشن Watch روی گوشی‌های آیفون برای به اشتراک‌گذاری واچ فیس خود استفاده کنید که نسخه 14 سیستم‌عامل iOS یا نسخه‌های بالاتر این سیستم‌عامل روی گوشی آیفون شما نصب شده باشد. همچنین سیستم‌عامل اپل واچ شما هم باید نسخه 7 به بالا باشد.

ابتدا اپلیکیشن Watch را روی گوشی خود باز کنید و روی فیسی که می‌خواهید با دیگر دوستان خود به اشتراک بگذارید کلیک کنید. حالا روی دکمه Share که در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش قرار دارد کلیک کنید تا لیست اپلیکیشن‌هایی که می‌توانید از طریق آن‌ها واچ فیس خود را به اشتراک بگذارید برای شما نمایش داده شود. در این فهرست شامل گزینه‌هایی مثل AirDrop، Messages، Mail، اپلیکیشن‌های شخص ثالث مثل واتس اپ، اپلیکیشن‌های یادداشت برداری و سرویس‌های ابری سازی می‌شود.

واچ فیس در ساعت هوشمند اپلوقتی که واچ فیس خود را به اشتراک می‌گذارید، گوشی شما یک فایلی که دارای پسوند مناسب با مکانی است که شما آن را انتخاب کرده‌اید ارسال می‌کند. این قابلیت به شما امکان این را می‌دهد که واچ فیس خود را با هر سرویس مجازی که به شما امکان بارگذاری و یا به اشتراک‌گذاری فایل را می‌دهد، بارگذاری کنید. علاوه بر این شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید واچ فیس خود را در اختیار دیگران قرار دهید. حجم فایلی که برای به اشتراک‌گذاری  واچ فیس ایجاد می‌شود چیزی در حدود 400 کیلو بایت است.

علاوه بر این شما می‌توانید واچ فیس خود را از طریق اپل واچ یا همان ساعت هوشمند اپل نیز با دیگران به اشتراک بگذارید. برای این کار انگشت خود را روی صفحه ساعت برای چند لحظه نگهدارید. بعد از چند لحظه نام ساعت به همراه دکمه Edit در بالای صفحه نمایش داده می‌شود. روی گزینه Share که در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش قرار دارد کلیک کنید.

واچ فیس در ساعت هوشمند اپلبا این کار یک پیام برای شما روی صفحه ظاهر می‌شود. شما می‌توانید فهرست افرادی که می‌خواهید با آن‌ها واچ فیس خود را به اشتراک بگذارید و پیام مناسب را تایپ کنید و سپس گزینهSend  را انتخاب کنید. شما نمی‌توانید از اپلیکیشن‌های دیگر برای به اشتراک‌گذاری واچ فیس خود در این روش استفاده کنید.

دریافت و حذف واچ فیس ارسال شده

وقتی که شما واچ فیس خود را از طریق Messages برای فرد مورد نظر خود ارسال می‌کنید، برای فرد گیرنده به پیش نمایش از واچ فیس ارسال شده نمایش داده می‌شود. در صورتی که در فایل ارسالی یک لینک را به اشتراک گذاشته باشید، پیش نمایش برای فرد دریافت کننده واچ فیس نمایش داده نمی‌شود. وقتی روی لینک مورد نظر کلیک کردید، اپلیکیشن واچ برای شما باز خواهد شد و جزییات مربوط به واچ فیس برای شما نمایش داده می‌شود.

فرد گیرنده می‌تواند روی گزینه Add to My Faces کلیک کند تا فیس ارسال شده را روی دستگاه خود بتواند نصب کند. برای انتخاب فیس نصب شده شما می‌توانید با استفاده از کشیدن صفحه به سمت چپ و راست، فیس ارسال شده را انتخاب کنید.

واچ فیس در ساعت هوشمند اپلعلاوه بر اینکه امکان نصب واچ فیس ارسالی برای کاربران وجود دارد، شما می‌توانید واچ فیس را از روی ساعت خود حذف کنید. برای این کار باید از دکمه Edit استفاده کنید. همچنین می‌توانید انگشت خود را برای چند لحظه روی صفحه نگه دارید و سپس فیس را به سمت بالا بکشید.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که ارسال فیس واچ برای کاربران دیگر تا زمانی که آن‌ها این واچ فیس را روی اپل واچ خود نصب نکنند هیچ تأثیری برای آن‌ها ندارد. به عبارت دیگر تنظیمات ساعت هوشمند آن‌ها به هیچ عنوان تا قبل از نصب کردن واچ فیس ارسالی تغییری نخواهد کرد.

شما می‌توانید به فهرستی از واچ فیس‌ها در اپ استور نیز دسترسی داشته باشید. نصب واچ فیس از طریق اپ استور برای کاربران بسیار ساده‌تر و کاربردی‌تر از زمانی است که بخواهید فیس واچ دریافتی از کاربر دیگر را روی ساعت خود نصب کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.