قاطعیت قاضی آمریکایی در لغو ممنوعیت استفاده از WeChat در امریکا

رسانه کلیک – قاضی آمریکایی که پیش‌تر در حکمی قانون حذف WeChat از اپ‌استورهای امریکایی را تعلیق کرده بود، اکنون نیز شواهد بیشتر دولت برای تغییر حکم دادگاه را ناکافی دانست.

قاضی بلر که پیش‌تر دستور لغو ممنوعیت استفاده از WeChat را که وزارت بازرگانی ایالات متحده تعیین کرده بود، اکنون تحت تأثیر شواهد جدیدی که دولت علیه این برنامه ارائه به این قاضی ارائه کرده است با قاطعیت بر رای خود را مانده است. ماه گذشته ، قاضی فدرال آمریکا، لورل بیلر، با توجیه اینکه دولت “شواهد اندکی ارائه داده است” با صدور قرار مقدماتی مانع اجرای قانون حذف اپلیکیشن WeChat از اپ‌استورهایی آمریکایی شده بود. هرچند که وزارت بازرگانی ایالات متحده باور داشت که ممنوعیت WeChat نگرانی‌های امنیت ملی آن را برطرف می کند و وزارت دادگستری در ابتدا درخواستی را برای لغو این تصمیم مطرح کرد، اما قاضی رای قبلی خود را تغییر نداده است – وی گفت که شواهد اضافی که دولت ارائه داد نتوانست نظر او را مبنی بر لغو ممنوعیت استفاده از WeChat تغییر دهد.

علاوه بر حذف برنامه از فروشگاه‌ها، این دستور وزارت بازرگانی همچنین معاملات با WeChat در ایالات متحده را ممنوع می‌کند. اپل، دیزنی و سایر شرکت‌ها به دلیل تاثیراتی که در کسب و کار آن ها خواهد داشت، نگرانی‌های خود را در مورد این ممنوعیت اعلام کردند. به عنوان مثال ممکن است دیزنی از پذیرش پرداخت های WeChat برای کارتهای عبور، امتیازات و خریدهای دیگر در دیزنی لند هنگ کنگ و دیزنی لند شانگهای جلوگیری کند. و کمپانی اپل نیز معتقد است که به دلیل استفاده گسترده WeChat در چین، ممکن است میزان فروش آیفون در چین تا 30 درصد کاهش یابد.

قاضی بلر در تصمیم خود نوشته است:

“این شواهد از این نتیجه گیری که دولت این ممنوعیت را برای محافظت از منافع امنیت ملی خود” به سختی تنظیم کرده است “پشتیبانی نمی‌کند. [شواهد] از این نتیجه گیری حمایت می‌کند که محدودیت‌ها بیش از آنچه برای پیشبرد منافع قانونی دولت ضروری است تحمیل شده است.”
وزارت دادگستری علی رغم امتناع بلر از تغییر حکم، تسلیم نمی شود و جنگ خود را به دادگاه تجدیدنظر مدار نهم آمریکا رسانده و از او خواسته است که تصمیم قاضی را لغو کند.

منبع engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.