پرتاب ۶۰ ماهواره کوچک مدار SpaceX در پانزدهمین ماموریت استارلینک

رسانه کلیک – کمپانی spaceX به منظور توسعه اینترنت پهم باند جهانی، ۶۰ ماهواره کوچک مدار را در پانزدهمین پرتاب استارلینک به فضا پرتاب کرد.

آژانس فضایی SpaceX، تعداد ۶۰ ماهواره جدید را در پانزدهمین ماموریت استارلینک را به فضا پرتاب کرده است که برای تامین خدمات اینترنت پهن باند جهانی در آینده است. این پرتاب در ساعت 11:31 صبح به وقتEDT همزمان با ساعت ۱۹به وقت ایران در روز ۲۴ اکتبر ۲۰۲۰ و با بلند شدن از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا انجام شد. این پانزدهمین پرتاب استارلینک تاکنون است و اسپیس ایکس تاکنون نزدیک به 900 ماهواره کوچک را به مدارهای کوچک زمین به فضا پرتاب کرده است.

در  پرتاب این ۶۰ ماهواره کوچک مدار از تقویت کننده مرحله اول Falcon 9 استفاده شد که قبلاً هم دو بار، هر دو بار در اوایل سال جاری، از جمله در ماه سپتامبر برای تحویل دسته قبلی ماهواره های استارلینک به فضا پرتاب شده بود. Falcon 0 همچنین با فرود در دریا روی کشتی فرود خودکار شناور SpaceX با نام “Just Read the Instructions” در اقیانوس اطلس با موفقیت بازیابی شد.

در اوایل این هفته، منطقه مدرسه مستقل ایکتور کانتی در تگزاس خود را به عنوان یک شریک آزمایشی جدید برای شبکه Starlink SpaceX اعلام کرد. سال آینده، این منطقه از طریق شبکه استارلینک به پهنای باند اینترنت سریع متصل می‌شود و در ابتدا 45 خانواده را بهم متصل می‌کند،  و با راه‌اندازی و آنلاین شدن ماهواره‌ها ، این شبکه برای اتصال  90 مشترک خانگی آماده می‌شود.

هدف SpaceX از پرتاب استارلینک ارائه خدمات اینترنت سریع باند پهن در سطح جهان است که قبلاً در مناطق صعب العبور و روستایی در دسترس نبود. نقشه ماهواره‌های آن، که هدف آن رشد ده‌ها هزار ماهواره قبل از دستیابی به حداکثر پوشش هدف خود است، از نظر سرعت و قابلیت اطمینان در برابر ماهواره های بزرگ ژئوسنکرون مزایای بزرگی را ارائه می دهد که بیشترین اینترنت ماهواره ای موجود را به صورت تجاری ارائه می دهد.

منبع techcrunch

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.