اعلام رسمی توقف تولید کراس اوور هایما از سوی ایران خودرو

رسانه کلیک – هایما s7 یکی از معروف‌ترین کراس اوورهای چینی میان قیمت حاضر در بازار کشورمان است که به دلیل بهره‌مندی از نقاط قوتی همچون: سواری نرم، کابین جادار، ظاهر مناسب، امکانات قابل قبول و توان فنی متقاعدکننده به ویژه در نسخه توربو شارژ، موفق شد جایگاه مناسبی برای خود در جمع خریداران ایرانی فراهم آورد.

مدل کوچکتر هایما s5 نیز گرچه به میزان برادر بزرگتر خود در ایران شناخته شده نیست، اما یکی از کراس اوورهای جمع و جور خوش‌ساخت مونتاژ داخل به حساب می‌آید. با این وجود به دلیل اعمال تحریم بر صنعت خودروسازی کشورمان و عدم همکاری رسمی شرکت‌های خودروساز بین‌المللی با کمپانی‌های داخلی، شرکت ایران خودرو علی رغم میل باطنی توقف تولید رسمی این کراس اوورهای چینی را اعلام کرد.

بر اساس بخشنامه‌ای که تحت عنوان تبدیل خودرو هایما اس ۷ و اس ۵ به نمایندگی‌های این شرکت در تاریخ ۶ آبان ۹۹ ارسال شده است، از دست اندرکاران امر درخواست گردیده تا نسبت به تبدیل تعهدات باقیمانده مدل‌های هایما s۷ و s۵ اقدام کنند. در این راستا خودرو هایما اس ۷ با دو مدل دنا پلاس و دنا پلاس توربوشارژ قابل تبدیل است. از سوی دیگر حواله‌داران هایما s5 نیز می‌توانند به جای این کراس اوور دو خودروی داخلی پژو پارس TU5 و پژو پارس اتوماتیک دریافت کنند. تصویر نامه مذکور که از سوی شرکت ایران خودرو به نمایندگان رسمی آن ارسال شده در زیر قابل مشاهده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.