فعال و غیرفعال کردن قابلیت اجرای دستیار صوتی گوگل با استفاده از عبارت OK Google

رسانه کلیک – دستیار گوگل یکی از ابزارهای پرکاربرد بر روی گوشی‌های تلفن همراه برای زمانی است که شما می‌خواهید از گوشی خود استفاده کنید اما نمی‌توانید از دستانتان کمک بگیرید.

تصور کنید پشت فرمان ماشین در حال رانندگی هستید و ناگهان یادتان می‌آید که باید با یکی از دوستانتان تماس برقرار کنید. در این حالت به جای اینکه گوشی‌تان را بردارید و شماره تلفن فرد موردنظرتان را بگیرید می‌توانید از دستیار گوگل کمک بگیرید. اما گاهش اوقات همین قابلیت بسیار کاربردی نیز برای کاربران مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

دستیار صوتی که روی گوشی تلفن همراه باشد هر چیزی که کاربر می‌گوید را دریافت می‌کند و نسبت به آن واکنشی نشان می‌دهد. به همین دلیل گاهی اوقات بهتر است این قابلیت را غیرفعال کنیم. در این مطلب قصد داریم تا نحوه غیرفعال کردن دستیار گوگل روی گوشی‌های اندرویدی را آموزش دهیم. در پایان نیز نحوه فعال‌سازی مجدد آن آموزش داده می‌شود تا در صورت نیاز دوباره از آن استفاده کنید.

قبل از آموزش نحوه غیرفعال کردن دستیار گوگل ، بهتر است نحوه فعال کردن قابلیت اجرای دستیار صوتی گوگل با استفاده از فرمان صوتی OK Google را بدانید.

فعال کرد قابلیت تشخیص گفتار OK Google در دستیار گوگل

برای فعال کردن قابلیت تشخیص دستیار گوگل با استفاده از فرمان OK Google، ابتدا در گوشی اندرویدی خود وارد منوی Setting شده و صفحه را به سمت بالا بکشید. گزینه Google را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که در آن می‌توانید تنظیمات مربوط به قابلیت‌های دستیار گوگل را انجام دهید.

دستیار صوتی گوگلدر صفحه باز شده گزینه Account Service را انتخاب کنید.

دستیار صوتی گوگلدر پنجره جدید روی گزینه search, Assistant & Voice کلیک کنید.

دستیار صوتی گوگل روی گزینه Voice کلیک کنید.

سیستم عامل اندرویددر زیر قسمت Hey Google روی گزینه Voice Match کلیک کنید.

اندروید گزینه Hey Google را فعال کنید. در صورتی که قبلاً این گزینه را فعال کرده‌اید، اگر بخواهید آن را غیرفعال کنید باید روی آن کلیک کنید تا دکمه لغزنده به حالت خاموش در بیاید. همچنین می‌توانید قابلیت While Driving را در گوگل مپ تنظیم کنید.

فرمان صوتیاگر برای اولین بار باشد که قابلیت OK Google را فعال می‌کنید، بعد از فعال کردن آن آموزش قدم به قدم استفاده از آن روی صفحه برای شما نمایش داده می‌شود. همچنین اگر این قابلیت را با پروفایل خود یکپارچه‌سازی کنید، فقط صدای شما را خواهد شناخت و به صدای شما واکنش خواهد داد. البته دیگران هم می‌توانند از دستیار گوگل روی گوشی شما استفاده کنند ولی باید به صورت دستی دستیار صوتی را باز کنند.

فعال کردن و غیرفعال کردن دستیار گوگل

مراحلی که در قسمت قبل توضیح داده شد برای فعال کردن قابلیت کنترل صوتی دستیار گوگل است. در صورتی که بخواهید دستیار صوتی را به صورت کامل فعال یا غیرفعال کنید باید چند مرحله دیگر را انجام دهید.

برای این کار ابتدا وارد منوی Setting شده و سپس در قسمت Google Service روی گزینه Account Services کلیک کنید. در صفحه باز شده گزینه Search, Asiistant & Voice را انتخاب کنید. مراحلی که باید در این طرح طی کنید شبیه به مراحل قبلی است.

روی گزینه Google Assistant کلیک کنید.

فرمان صوتیبا کلیک کردن روی این گزینه، صفحه پروفایل گوگل برای شما باز می‌شود. صفحه را به سمت چپ بکشید و روی گزینه Assistant کلیک کنید. در این قسمت اطلاعات مربوط به پروفایل شما نمایش داده می‌شود.

گوگل اسیستنتصفحه را به سمت بالا بکشید تا گزینه Assistant Devices را مشاهده کنید. در زیر این قسمت گزینه Phone را پیدا کنید و سپس گزینه Add a Device را انتخاب کنید. روی گزینه Phone کلیک کنید.

دستیار صوتی گوگلبا کلیک روی این گزینه یک صفحه جدید برای شما باز می‌شود که گزینه اول آن Google Assistant است. این گزینه را در صورت تمایل فعال یا غیرفعال کنید.

فرمان صوتی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.