در بروزرسانی ویندوز 10 ، Adobe Flash Player حذف خواهد شد

رسانه کلیک – مایکروسافت یک فهرست از بروزرسانی‌های اختیاری منتشر کرده است که در آن Adobe Flash از ویندوز 10 حذف شده است و از نصب مجدد آن جلوگیری می شود. این راهی برای حذف نهایی این برنامه در سال 2021 است. اگرچه با توجه به گفته  Bleeping Computer این بروزرسانی  (KB4577586) جدید فقط نسخه Flash موجود در ویندوز 10 را حذف کرده است (نه هر نسخه مستقل دیگری که خودتان نصب کرده اید). همچنین Flash  از Microsoft Edge و بقیه مرورگر‌ها نیز حذف شده است.

پشتیبانی از Flash  در ویندوز 10 رسما در پایان امسال تمام خواهد شد و دیگر برای اینترنت اکسپلورر 11 و نسخه قدیمی (غیر کرومیوم) Edge تا دسامبر نیز بروزرسانی نخواهد شد. آخرین نسخه Edge با استفاده از موتور جستجو گوگل کروم،  پشتیبانی از Flash  را در ژانویه 2021 از دست خواهد داد.

مایکروسافت بیان کرده است: “ما این بروزرسانی را قبل از پایان پشتیبانی منتشر می کنیم تا به مشتریان کمک کنیم محیط خود را برای هرگونه تأثیری که ممکن است با حذف Adobe Flash Player رخ دهد ، آزمایش و تأیید کنند.”

 ماه پیش مایکروسافت یک جدول زمانی برای پایان Flash  اعلام کرد و گفت که تا اوایل سال 2021 حذف ابزار Flash  به یکی از بروزرسانی‌های انتخابی Windows Update  تبدیل خواهد شد و بعد از چند ماه این به  یک بروزرسانی پیشنهادی تبدیل خواهد شد و در تابستان سال 2021 مایکروسافت چارچوب‌های توسعه دهنده، خط مشی‌های گروه و رابط کاربری مربوط به Flash را از نسخه قدیمی Edge و  IE11 حذف خواهد کرد و این کار از طریق بروزرسانی متعدد و پشت سر هم در چندین نسخه ویندوز، از جمله ویندوز 10 و 8.1 انجام می شود.

گوگل هم به پشتیبانی از Flash، از طریق کروم پایان داده است و سال گذشته گفته بود که تا دسامبر سال 2020 این پشتیبانی از بین خواهد رفت.  علاوه بر این، Adobe خود نیز در حال پایان دادن به توسعه Flash است و به زودی به کاربران اعلام می‌کند که دقیقاً چگونه این برنامه را از برنامه‌های نصب شده بر روی گوشی خود حذف کنید.

 

منبع engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.