شرکت BT با شرکت اریکسون در زمینه تجهیزات شبکه 5G معامله می‌کند

رسانه کلیک – شرکت BT یک معامله جدید با شرکت اریکسون امضا کرده است که مانند سابق از آنتن‌های رادیویی 5G ، ایستگاه‌های پایه و سایر تجهیزات برای ارتقا شبکه تلفن همراه خود استفاده خواهد کرد.

این اقدام باعث خواهد شد که این شرکت جایگزین هواوی شود و صرفاً به نوکیا برای دیگر تجهیزات شبکه دسترسی رادیویی (Ran) خود متکی نباشد. به گزارش BBC  این اقدام بعد از اینکه دولت ممنوعیت حضور  شرکت‌های چینی را در زیر ساخت‌های شبکه 5G این کشور اعمال کرد، انجام شد. برای اطلاع افراد ناآگاه باید گفت که اپراتور‌های مخابراتی انگلیس مجبور به جایگزینی تجهیزات اصلی هواوی یا به عبارت دیگر، هر جز چینی دیگری که در حساس ترین نقاط شبکه خود استفاده می شود، هستند.

تمام تجهیزات 5G هواوی نیز تا سال 2027 از داخل کشور به تدریج خارج می شوند.  این غول فناوری چینی بیان کرده است که این ممنوعیت می تواند هزاران شغل و میلیاردها پوند منافع اقتصادی را برای دولت انگلستان ایجاد کند و حتی باعث تاخیر در شبکه 5G می شود.

بدین گونه، آخرین اطلاعیه BT قابل انتظار بود زیرا شرکت‌های مخابراتی معمولاً از دو سازنده تجهیزات Ran استفاده می کنند که به آنها این امکان  را می دهد در صورت بروز مشکل در سیستم‌های ارائه دهنده یک سازنده، از دیگری استفاده کنند و بدین گونه خدمات خود را حفظ کنند. این امر همچنین به اپراتورهای مخابراتی این امکان را می دهد تا بهره وری خود را حفظ کنند زیرا نیازی به نصب و نگهداری طیف گسترده‌ای از محصولات، ندارند.

منبع gizmochina

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.