کاربران آزمایشی اینترنت ماهواره‌ای SpaceX ماهانه 99 دلار پرداخت خواهند کرد

رسانه کلیک – کمپانی SpaceX علاوه بر راه‌اندازی برنامه‌های اندروید و iOS خود، هزینه اشتراک ماهانه اینترنت ماهواره‌ای SpaceX را برای کاربران اولیه آزمایشی ۹۹ دلار تعیین کرده است.

اینترنت ماهواره‌ای SpaceX که توسط ماهواره Starlink این کمپانی در فضا به زمین ارسال می‌شود برای کاربران آزمایشی اولیه نسخه بتا 99 دلار ماهانه هزینه در بر دارد، این هزینه بدون احتساب هزینه 499 دلاری خرید کیت سخت افزاری مورد نیاز برای دسترسی به شبکه اینترنت محاسبه شده است.. بر اساس خبر CNBC و چندین منبع دیگر ، این شرکت خصوصی فضایی اطلاعات را از طریق ایمیل به کاربران آزمایشی بتا که قبلاً برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این سرویس ثبت نام کردهاند، ارسال کرده است. SpaceX برنامه آزمایش بتا را “Better than Nothing Beta” در ایمیل و همچنین در توضیحات برنامه های Starlink که برای Android و iOS راه اندازی کرده است، نام گذاری کرده است.

این شرکت در ایمیلی که برای کاربران آزمایشی خود ارسال کرده است نوشته است که این نام را برای کاهش انتظارات اولیه آزمایش کنندگان انتخاب کرده است ، زیرا انتظار دارد در حالی که برای بهبود و تثبیت سیستم کار میکند عملکرد متناقضی را هم شاهد باشد. این شرکت هشدار می‌دهد سرعت‌های مختلف از 50 مگابیت بر ثانیه تا 150 مگابایت بر ثانیه و تاخیر از 20 میلی ثانیه تا 40 میلی ثانیه متغیر است ، و حتی دوره های کوتاه بدون اتصال به اینترنت هم وجود دارد. این برنامه‌ها به کاربران کمک می کند تا بهترین مکان نصب را برای مودم گیرنده اینترنت Starlink را شناسایی کنند و به بررسی مشکلات انسداد در خدمات کمک می‌کنند. آنها همچنین دستورالعمل‌هایی را در مورد نحوه نصب سخت افزار Starlink به کاربران آزمایشی خود ارسال کرده‌اند، همچنین آن‌ها در حال انجام تست های سرعت هستند و می‌توانند مشترکان را با خدمات مشتری متصل کنند.

SpaceX از ماه مه سال 2019 استقرار ماهواره‌ها را برای تحقق اینترنت پهن‌باند آغاز کرد و از آن زمان تاکنون بیش از 800 ماهواره به فضا پرتاب کرده است. به گفته جاناتان مک داول ، اخترفیزیکدان مرکز هاروارد-اسمیتسونیان ، حدود 3 درصد از ماهواره‌های مستقر پاسخ نمی دهند ، اما او گفت که “میزان خرابی زیاد نیست”. SpaceX امیدوار است که Starlink بتواند در نهایت دسترسی به اینترنت را در سراسر جهان ، حتی در مکان های از راه دور فراهم کند.

برنامه Starlink با نام “Better than Nothing Beta” در ابتدا در ایالات متحده و کانادا در دسترس خواهد بود و سپس در سال 2021 به سایر نقاط جهان نیز سرویس می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.