بازار جهانی گوشی‌های هوشمند با رشد 32٪ در سومین فصل سال 2020 بهبود پیدا کرد  

رسانه کلیک – در سومین فصل امسال بازار گوشی‌های هوشمند شاهد کاهش 4 درصدی نسبت به سال گذشته و رشد 32 درصدی نسبت به فصل گذشته بوده است. براساس آخرین گزارش Counterpoint  این رشد حاصل عرضه  336 میلیون واحد دستگاه گوشی به بازار بوده است.

این گزارش همچنین نشان می دهد که این بهبود حاصل شده در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند عمدتا به خاطر افزایش تقاضا در بازارهای اصلی مثل ایالات متحده و هند و آمریکا لاتین است. همچنین چندین مناطق که قبلا به خاطر اقدامات پیشگیرانه برای کویید 19 کاملا بسته شده بودند و در قرنطینه بودند حالا در حال باز شدن هستند.

سامسونگ جایگاه خود را به عنوان پیشرو در بازار جهانی گوشی های هوشمند حفظ کرده است و دارای 22 درصد سهم بازار است. این شرکت شاهد 2 درصد رشد سالانه و 47 درصد رشد در فصل بوده است. این شرکت همچنین شیائومی را در بازار هند کنار زد تا به پیشرو ترین برند بازار جهانی تبدیل شود.

شرکت چینی هواوی، که با مسئله‌های زیادی به خاطر محدودیت‌های اعمال شده توسط ایالات متحده مواجه است، توانست د به دومین برند برتر بازار جهانی با 14 درصد عرضه در سومین فصل سال 2020 تبدیل شود. اگرچه این غول چینی شاهد 24 درصد کاهش نسبت به سال گذشته و 7 درصد کاهش فصل به فصل در عرضه محصولات خود به بازار بوده.

در یک گزارش جالب منتشر شده شیائومی از اپل پیشی گرفته است و در جایگاه سوم جهانی با 13 درصد عرضه قرار گرفته است. این شرکت شاهد 46 درصد رشد سالانه و 75 درصد رشد نسبت به فصل گذشته بوده است. از طرف دیگر اپل 11 درصد عرضه به بازار داشته است و با 7 درصد کاهش سالانه مواجه شده است.

اوپو و ویوو به ترتیب در جایگاه پنجم و ششم قرار گرفته اند و هر دو دارای عرضه 8 درصدی به بازار بوده اند. بعد از ویوو  Realme در جایگاه هفتم قرار می‌گیرد و دارای 4 درصد عرضه به بازار بوده است. اما این شرکت رشد چشم گیری را ثبت کرده است. (45 درصد سالانه و 132 درصد نسبت به فصل گذشته)

گزارشات رشد چشمگیر دو برند شیائومی و Realme را نشان می دهد و این عمدتا به خاطر افزایش تقاضا در بازارهای اصلی مثل چین، هند، اندونزی، فیلیپین و دیگر کشورهای جنوب آسیا است.

منبع gizmochina

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.