اپل در سال ۲۰۲۱ نیمی از بازار تلفن‌های هوشمند با نمایشگر OLED منعطف را به خود اختصاص می‌دهد

رسانه کلیک – براساس اطلاعات شرکت تحقیقاتی Stone Partners، نیمی از تلفن‌های هوشمند با نمایشگر OLED منعطف جدید که در سال 2021 عرضه می شوند توسط اپل تولید خواهد شد.

کمپانی اپل قبل از استفاده از نمایشگرهای OLED منعطف در تلفن‌های هوشمند خود، این تکنولوژی را در نمایشگرهای گجت‌ها پوشیدنی خود معرفی کرد. اکنون که مردم با این فناوری آشنا شده‌اند، به نظر می‌رسد کمپانی اپل قصد دارد در سال 2021 تقریباً نیمی از سهم بازار تلفن‌های هوشمند با نمایشگرهای OLED منعطف را به خود اختصاص دهد.

بر اساس گزارش وب‌سایت TheElec از آمارهای شرکت تحقیقاتی Stone Partners، در سال 2021 مجموعاً 1.39 میلیارد محموله تلفن هوشمند ثبت خواهد شد در حالی که طبق گزارشات سال 2020 تنها 1.265 میلیارد مورد محموله ثبت شده است. از این تعداد، فروش LCD و کل تلفن‌های هوشمند OLED به ترتیب 793 و 597 میلیون خواهد بود. در اینجا منظور از OLED هر دو نوع OLEDسخت و انعطاف پذیر است.

بر اساس این گزارش  نزدیک به 315 میلیون تلفن هوشمند سال آینده به پنل های OLED منعطف مجهز خواهند شد. و این 52٪ بالاتر از امار 207 میلیون محموله پیش بینی شده در سال جاری است. علاوه بر این، گفته می‌شود که اپل 160 میلیون آیفون OLED را در سال 2021 به بازار عرضه خواهد کرد که نسبت به  90 میلیون آیفون در سال جاری 80 درصد رشد خواهد داشت. این آمار بیش از 50 درصد از کل تلفن‌های هوشمند با نمایشگرهای قابل انعطاف OLED است.

همچنین، این گزارش می‌گوید که استفاده اپل از OLED منعطف برای گوشی‌های آیفون باعث می‌شود محموله‌های گوشی‌های هوشمند با نمایشگر انعطاف پذیر OLED برای اولین بار در سال 2021 از OLED سفت و سخت فراتر رود. OLED انعطاف پذیر دارای یک بستر انعطاف پذیر / نرم است که از پلاستیک ساخته شده است و بیش از نوع شیشه‌ای آن دوام دارد. این نمایشگرها در برابر ضربه مقاوم هستند و همچنین وزن سبک‌تر و ضخامت نازک‌تری دارند. اپل نمایشگرهای OLED انعطاف پذیر را اولین بار در Apple Watch در سال 2015 و برای آیفون X در سال 2017 در محصولات خود به ارمغان آورد.

شرکت‌هایی مانند سامسونگ، هواوی نیز سال آینده به ترتیب حدود 90 میلیون و 8 میلیون تلفن هوشمند OLED انعطاف پذیر را به بازار عرضه می کنند. گفته می‌شود دلیل افت ناگهانی آمار شرکت هواوی به دلیل تحریم‌های ایالات متحده است. این شکاف 50 تا 60 میلیونی در محموله‌های OLED انعطاف پذیر هواوی اکنون توسط Xiaomi ،OPPO و Vivo پوشش داده می‌شود. ویوو در سال 2021 حدود 12 میلیون دستگاه هوشمند با نمایشگر منعطف OLED به بازار عرضه خواهد کرد.

منبع gizmochina

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.