قابلیت شارژ معکوس بی سیم در گوشی پیکسل 5

رسانه کلیک – گوشی پرچم‌دار پیکسل 5 زمانی که به منبع تغذیه متصل می‌شود، قابلیت شارژ معکوس بی سیم آن برای مدت کوتاهی به صورت خودکار فعال می‌شود و کاربران می‌توانند به راحتی دیگر وسایل خود را شارژ کنند. 

یکی از مواردی ک در بررسی‌های گوشی پیکسل 5 به آن اشاره شده است، دوام و ماندگاری طولانی مدت باتری این گوشی است که کاربران در صورت نیاز می‌توانند از آن به عنوان یک شارژر بی سیم استفاده کنند. این گوشی جدید پرچم‌دار گوگل دارای قابلیت «به اشتراک گذاری باتری» است که با توجه به صفح پشتیبانی این گوشی در سایت، مشخص شده است که در صورت اتصال کابل تایپ C به این گوشی، قابلیت ذکر شده به صورت خودکار فعال می‌شود. 

طبق اطلاعات موجود در این صفحه، وقتی گوشی پیکسل 5 تشخیص می‌دهد که کابلی به درگاه USB-C آن متصل شده است، قابلیت به اشتراک گذاری باتری برای مدت زمان کوتاهی به صورت خودکار فعال می‌شود. در واقع دیگر لازم نیست که کاربران نگران هدر رفتن باتری گوشی خود باشند یا به دنبال غیرفعال کردن این قابلیت به صورت دستی باشند؛ زیرا این گوشی بعد از 30 ثانیه که احساس کند دستگاه دیگری برای شارژ شدن در اطراف او قرار ندارد، این قابلیت را به صورت خودکار غیر فعال می‌کند. 

حتی این گوشی به قدری هوشمند است که اگر گوشی یا دستگاه متصل به آن به طور کامل شارژ شود، قابلیت شارژ معکوس بی سیم را به صورت خودکار غیرفعال می‌کند تا از هدر رفتن باتری خود جلوگیری کند.

البته کاربران می‌توانند حتی زمانی که پیکسل 5 به برق متصل نیست هم از این قابلیت استفاده کنند. اگر برای مثال در جاده هستید و نیاز به شارژ هدفون های خود دارید، می‌توانید به تنظیمات مراجعه کنید و این قابلیت را به صورت دستی فعال کنید.  

منبع engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.