فروش Honor برند زیرمجموعه هواوی برای نجات از تحریم‌ها

رسانه کلیک – کمپانی چینی هواوی در اقدامی برای مقابله با تحریم‌های سخت‌گیرانه آمریکا ، برند زیر مجموعه خود یعنی Honor را فروخت تا این برند بتواند به کار خود ادامه دهد.

 

به دنبال گزارش هفته گذشته مبنی بر قریب الوقوع بودن یک معامله، امروز هواوی فروش برند ارزان قیمت موبایل Honor را که زیر مجموعه این کمپانی چینی محسوب می‌شد، اعلام کرد. هواوی با بیان اینکه این برند سالانه بیش از 70 میلیون گوشی تلفن همراه را به فروش می‌رساند، استدلال خود را در مورد فروش این زیر مجموعه به عنوان راهی برای زنده ماندن تأمین کنندگان و فروشندگان Honor با وجود تحریم‌های صادر شده علیه هواوی توسط ایالات متحده و سایر کشورها عنوان کرد.

در متن بیانیه‌ی هواوی اینگونه آمده است:

این اواخر، تجارت فروش هواوی تحت فشار فوق العاده‌ای قرار گرفته است. این امر باعث عدم دسترسی مداوم عناصر فنی مورد نیاز برای تجارت تلفن همراه ما بوده است. کمپانی Huawei Investment & Holding Co. ، Ltd نیز تصمیم گرفته است تمام دارایی‌های تجاری Honor خود را به کمپانی Shenzhen Zhixin New Technology Technology Co بفروشد. امیدوارم با این تصمیم به فروشندگان و تامین‌کنندگان Honor کمک کند تا مستقلا بتوانند به تجارت خود ادامه دهند.

پس از آنکه سیاست‌گذاران این شرگت را خطرناک ارزیابی کردند، دسترسی آن را به تامین کنندگان تراشه و شرکت‌های آمریکایی مانند Google مسدود کرده‌اند. اکنون هواوی “هیچ گونه سهامی در اختیار نخواهد داشت یا درگیر هیچگونه مدیریت تجاری یا تصمیم گیری در شرکت جدید Honor نخواهد بود” ، اگرچه مشخص نیست که آیا این برای برقراری مجدد روابط تجاری Honor کافی است یا نه.

هیچ اشاره ای به جزئیات مالی فروش که حدود 15 میلیارد دلار هزینه در بر داشت وجود ندارد، اما Honor توسط Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd. خریداری شده است ، که به گزارش آسوشیتدپرس “یک شرکت فناوری متعلق به دولت شهر جنوبی شنژن “است. دفتر مرکزی هواوی و همچنین تعدادی از فروشندگان Honor نیز در این شهر قرار دارند.

منبع engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.