شرکت BOE؛ سازنده پنل گسترش پذیر OLED گوشی‌های 2021 اوپو X

رسانه کلیک – بعد از معرفی کانسپت گوشی جدید گسترش پذیر اوپو X، مشخص شده است که پنل OLED این گوشی توسط BOE ساخته شده است.

کانسپت گوشی‌ هوشمند گسترش پذیر2021 اوپو X دیروز رونمایی شد. این گوشی اولین دستگاهی هست که دارای نمایشگر قابل گسترش است. در کل رویداد معرفی این گوشی شرکت از بیان جزئیات مربوط به نمایشگر آن خودارای کرد و اکنون تایید شده که نمایشگر OLED این گوشی توسط شرکت  BOE، تولید کننده نمایشگرهای چینی، ساخته شده است.

برای افرادی که در جریان نیستند باید گفت که نمایشگر گوشی‌های هوشمند گسترش پذیر 2021 اوپو X یک نمایشگر OLED قابل گسترش است که سایز آن از 6.7 اینچ به 7.4 اینچ گسترش پیدا می کند. در واقع این یک صفحه OLED با صفحه اختصاصی کرکره‌ای Warp Track است که بخشی از آن در زیر نمایشگر اصلی قرار دارد و در نازک ترین نقطه آن فقط 0.1 میلی متر ضخامت دارد. روی نمایشگر این گوشی هیچ حفره‌ای وجود ندارد و به احتمال زیاد دوربین سلفی نیز زیر نمایشگر قرار خواهد داشت. 

نمایشگر OLED این گوشی توسط BOE ساخته شده است و اطلاعات مربوط به آن توسط لی ژوژنگ معاون مدیرعامل شرکت سازنده این نمایشگرها به اشتراک گذاشته شده است. مدیر ارشد BOE یک فیلم کوتاه با نمایش نمایشگر این تلفن هوشمند در Weibo که یک وب سایت میکروبلاگینگ چینی است به اشتراک گذاشته است.

این گوشی در حال حاضر فقط یک طرح کلی است و تجاری نشده است. البته به احتمال زیاد این شرکت قصد دارد این فناوری را در آینده در دسترس  مصرف کنندگان قرار دهد. در زمان معرفی این طرح مفهومی، اوپو به چالش‌های بسیاری که هنگام ساخت این دستگاه با آن مواجه شده است اشاره کرد. این چالش‌ها شامل یک موتور رول اختصاصی، یک ساختار پشتیبانی کننده از پنل جدید و طراحی مجدد مدارهای داخلی برای پنل OLED با همکاری BOE هستند.

منبع gizmochina

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.