فایرفاکس 83 کاربران را به سایت های امن HTTPS هدایت می کند

رسانه کلیک – کاربران مرورگر فایرفاکس 83 از این پس می توانند با فعال سازی ویژگی HTTPS-Only، به صورت خودکار به سایت های امن HTTPS هدایت شوند.

شرکت موزیلا اخیرا ویژگی جدیدی را به مرورگر فایرفاکس 83 اضافه کرده که به موجب آن، امنیت کاربران تا حد زیادی تامین می شود. بدین ترتیب که پس از فعال سازی حالت HTTPS-Only، مرورگر تنها به نسخه HTTPS صفحات اتصال می یابد؛ حتی اگر کاربر به طور اتفاقی عبارت HTTP را در نوار آدرس تایپ کند و یا روی لینک HTTP ضربه بزند. علاوه بر این، فایرفاکس برای بارگیری وب سایت هایی که به هیچ وجه از طریق HTTPS رمزگذاری نشده اند، از کاربر اجازه می گیرد.

پس از اعمال ویژگی جدید، فایرفاکس 83 پیش از آنکه صفحه غیر HTTPS را بارگذاری کند، پیغامی را برای کاربر به نمایش آورده و خطرات بالقوه اتصال به چنین سایت هایی را به افراد متذکر می شود. البته در اینجا باید خاطرنشان کنیم که اگر صفحه ای دارای عناصر ویژه HTTP باشد (مانند تصاویری که در حالت HTTPS-Only بارگذاری نمی شوند)، می توان با کلیک روی آیکون قفل کنار URL، ویژگی مذکور را به طور موقت از کار بیاندازید. جهت فعال سازی این ویژگی برای اولین بار نیز کافی است به قسمت Privacy & Security در تب Preferences مراجعه کرده و سپس گزینه Enable HTTPS-Only Mode in all windows را بزنید.

علاوه بر آنچه در بالا به آن اشاره کردیم، فایرفاکس 83 قابلیت بزرگنمایی توسط انگشت را نیز در دستگاه های مبتنی بر ویندوز فراهم آورده است. کاربران مک می توانند این کار را از طریق تاچ پد انجام دهند. همچنین افراد از این پس قادر خواهند بود تا با استفاده از کلیدهای جهت دار موجود در پنجره های تصویر در تصویر مرورگر، ویدیوها را عقب یا جلو ببرند. ناگفته نماند که شرکت موزیلا ضمن عرضه بروزرسانی های جدید، ویژگی های مربوط به عملکرد و جستجو را نیز بهبود بخشیده است. فایرفاکس 83 به لطف بروزرسانی های قابل ملاحظه در موتور جاوا اسکریپت، قادر است تا وب سایت ها را تا 15 درصد سریع تر از نسخه های قدیمی بارگیری کرده و تا 8 درصد حافظه کمتری را استفاده می کند.

منبع engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.