انتشار نسخه iOS ویجت‌های جیمیل، گوگل درایو و گوگل فیت

رسانه کلیک – اخیرا شرکت گوگل بعد از منتشر شدن نسخه iOS 14  ویجت‌هایی برای برنامه‌های جیمیل، گوگل درایو و گوگل فیت منتشر کرده و اظهار داشته است که موارد دیگری نیز در راه است.‌‌‌‌‌‌

بعد از اینکه در ماه سپتامبر سیستم عامل iOS 14 به بازار آمد گوگل جزء اولین توسعه دهندگان شخص ثالثی بود که برای یکی از برنامه‌های آیپد و آیفون ویجتی در صفحه خانه دستگاه‌ها قرار داد. اکنون برای برنامه‌های جیمیل، گوگل درایو و گوگل فیت ویجت‌هایی منتشر کرده است که بسیاری کاربردی هستند. 

برای مثال ویجت گوگل فیت نه تنها به شما این امکان را می دهد که پیشرفت خود در گام ‌های روزانه و اهداف تعیین‌شده را مشاهده کنید؛ بلکه فعالیت هفتگی شما را نیز تجزیه و تحلیل می کند.  البته به نظر می رسد ویجت جیمیل قابلیت‌های زیادی ندارد و باید روی آن کار بیشتری انجام شود.

جیمیل، گوگل درایو

از اسکرین شاتی که خود گوگل منتشر کرده است می توان متوجه شد که کاربران می توانند از این ویجت جدید برای سرچ کردن در صندوق پیام‌ها و نوشتن ایمیل جدید استفاده کنید. همچنین می توانید تعداد پیام‌های خوانده نشده خود را با نگاه کردن به آیکون برنامه ببینید.

جیمیل، گوگل درایو

این شرکت در حال توسعه ویجت‌های دیگر خود مانند گوگل کروم و Gcal است. به احتمال زیاد در ویجت Gcal یک نمای کلی از قرارهای آینده به شما نمایش داده می ‌شود و شما با ضربه زدن روی آیکون هر رویداد، می توانید تقویم کامل خود را مشاهده کنید. همچنین، کروم نیز به شما این امکان را می‌دهد که در عبارتی را جست‌وجو یا URL مورد نظر خود را تایپ کنید؛ یک برگه را در حالت ناشناس باز کنید؛ به جست‌وجوی صوتی دسترسی داشته باشید و کد QR را اسکن کنید.

گوگل می گوید که نسخه کوچک تر ویجت با یک سورپرایز تاریخی همراه است و افراد زیادی منتظر هستند تا  Chrome Dinosaur را روی صفحه خانه گوشی خود ببینند.

شما می توانید از امروز ویجت‌های جیمیل، گوگل درایو و گوگل فیت را به صفحه خانه آیفون و آیپد خود اضافه کنید. ویجت تقویم در هفته‌های آینده در دسترس قرار می گیرد؛ اما ویجت کروم در سال آینده برای همه فعال می شود و اکنون تنها کاربران نسخه بتا می توانند آن را تجربه کنند. 

منبع engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.