پخش همزمان فیلم زن شگفت انگیز 1984 در HBO Max و سالن های سینما

رسانه کلیک – پس از مدت ها انتظار، فیلم زن شگفت انگیز 1984 بالاخره در 25 دسامبر 2020 به صورت همزمان در شبکه اچ بی او مکس و سالن های سینما به نمایش در می آید.

با توجه به شرایط فعلی و ادامه یافتن همه گیری کرونا در جهان، استدیوی سازنده Wonder Woman 1984 تصمیم گرفته تا این فیلم را به صورت همزمان در شبکه اچ بی او مکس و سالن های سینما منتشر کند. پخش دنباله فیلم زن شگفت انگیز (محصول 2017) بارها به تعویق افتاده و نمایش آن به طور همزمان در HBO Max و سینماها، روند بسیار متفاوتی نسبت به عرضه فیلم های ابرقهرمانی است. گفته می شود که زن شگفت انگیز در 16 سپتامبر در سینماهای سراسر جهان به اکران در می آید. با این حال، پخش این فیلم در شبکه HBO Max نیز دلیل واضح و بدیهی دارد.

همه گیری ویروس کووید 19 هنوز هم مهم ترین عامل در زندگی روزمره مردم جهان به حساب می آید و تأثیر قابل ملاحظه آن روی صنعت فیلم و سینما قابل انکار نیست. کمپانی دیزنی در حالی فیلم مولان را به عنوان یک برنامه پریمیوم دیزنی پلاس عرضه کرد که تقریبا کل فیلم های برنامه ریزی شده برای تابستان 2020 به سال بعدی موکول شده بودند. پس از بازگشایی سینماها با ظرفیت محدود تماشاگران، فیلم کریستوفر نولان یعنی Tenet به اکران درآمد، اما نتایج باکس آفیس داخلی این فیلم ثابت کردند که پاندمی هنوز هم گریبان گیر صنعت سینما بوده و مانع رسیدن ارقام یک فیلم پرفروش به حد مورد انتظار می شود.

تحت شرایط عادی، فیلم Wonder Woman 1984 به سبب محبوبیت قسمت قبلی و نقش آفرینی بی نظیر گل گدوت، می تواند به عنوان یک فیلم تابستانی پرطرفدار و پرفروش در نظر گرفته شود. اما متاسفانه با توجه به تداوم پاندمی و عدم حضور تماشاگران در سینماها، اگر زن شگفت انگیز 1984 در آینده نزدیک در سینماها پخش شود، قطعا موفقیت آن در باکس آفیس به پای قسمت اول نخواهد رسید. عامل مهم دیگر، اهمیت شبکه HBO Max نزد وارنر مدیا است.

شبکه HBO Max یکی از بزرگ ترین دارایی ها و منابع درآمدزایی وارنر مدیا به شمار می آید. این سرویس حاوی مهم ترین فیلم های DC و همینطور Zack Snyder’s Justice League (در سال آینده) است. از آنجا که پاندمی هنوز روی نحوه عرضه فیلم ها تاثیر دارد، دو انتخاب پیش روی استودیوی سازنده فیلم زن شگفت انگیز 1984 وجود دارد؛ یا این فیلم را تا بازگشت سینماها به حالت عادی و امکان رسیدن به ارقام مورد انتظار در باکس آفیس به تعویق بیاندازد، و یا آن را در شبکه HBO Max پخش کند. تحت این شرایط، عرضه در HBO Mac بهترین اقدام ممکن بوده و بدون تردید یک رویداد بزرگ و عالی برای مشترکین این پلتفرم به حساب می آید.

همانند تمام فیلم های 2020، وضعیت غیرمنتظره پیش روی فیلم Wonder Woman 1984 نیز بسیار اسفناک است. به هر حال، فیلم سازان و استودیوها در این شرایط چاره ای به غیر از قمار با پاندمی ندارند. در ضمن، با تداوم این اوضاع ناخوشایند، بعید نیست که تاریخ عرضه فیلم ها باز هم به تعویق بیفتد. استراتژی عرضه همزمان فیلم جدید DC در سینما و اچ بی او مکس، بهترین تصمیم ممکن محسوب می شود و با توجه به شرایط حاکم روی صنعت سینما، احتمال می رود که فیلم های دیگر نیز با استفاده از رویه مشابه عرضه شوند.

منبع screenrant

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.