افزودن عبارت Mark as Read به ایمیل‌ها در جی‌میل سیستم‌عامل اندروید

رسانه کلیک – در این مطلب روش افزودن عبارت Mark as Read به ایمیل‌ها در جی‌میل سیستم‌عامل اندروید را آموزش می‌دهیم تا بتوانید ایمیل‌هایی که نیازی به خواندن آن‌ها ندارید را به عنوان ایمیل خوانده شده علامت بزنید. 

در سرویس پست الکترونیک جی‌میل، قابلیتی با عنوان قابلیت Mark as Read وجود دارد که می‌توانید از آن برای ایمیل‌هایی که نیازی به خواندن آن‌ها ندارید اما نمی‌خواهید به عنوان ایمیل خوانده نشده برای شما نمایش داده شوند استفاده کنید.

در سرویس جی‌میل دو گزینه با عنوان archive و Reply وجود دارد که از آن‌ها برای آرشیو کردن ایمیل و پاسخ به ایمیل‌ها می‌توانید استفاده کنید. اما استفاده از قابلیت Mark as Read برای زمانی که شما نمی‌خواهید ایمیل را همان زمانی که آن را درافت می‌کنید بخوانید بسیار کاربردی است.

اگرچه افزودن عبارت Mark as Read در سیستم‌عامل ویندوز ساده و آسان است اما استفاده از این قابلیت در سیستم‌عامل اندروید کمی پیچیده است. برای استفاده از قابلیت Mark as Read در سیستم‌عامل اندروید ابتدا باید یک اپلیکیشن به نام AutoNotification را از فروشگاه اپلیکیشن Google Play دانلود و روی گوشی و یا دستگاه اندرویدی خود نصب کنید.

افزودن عبارت Mark as Read وقتی برای اولین بار این اپلیکیشن را باز می‌کنید باید اجازه دسترسی آن به عکس‌ها ، فایل‌های صوتی و همچنین سایر فایل‌های روی دستگاه را بدهید. به همین منظور روی گزینه Allow کلیک کنید.

افزودن عبارت Mark as Read بعد از تائید و ایجاد دسترسی روی صفحه یک پیم برای شما نمایش داده می‌شود. روی دکمه Back کلیک کنید تا این صفحه بسته شود.

افزودن عبارت Mark as Read در صفحه باز شده روی گزینه Gmail Buttons کلیک کنید.

جی میلیک صفحه دیگر برای شما باز می‌شود. روی گزینه Add Account کلیک کنید تا بتوانید حساب کاربری خود در گوگل را به آن اضافه کنید.

جی میلبا انتخاب این گزینه روی صفحه نمایش یک نوتیفیکیشن نمایش داده می‌شود. در این نوتیفیکیشن نحوه دسترسی اپلیکیشن به نوتیفیکیشن‌های جی‌میل نمایش داده شده است. روی گزینه OK کلیک کنید.

جی میلبا کلیک روی گزینه OK شما به صفحه مربوط به تنظیمات سیستم‌عامل اندروید هدایت می‌شوید. روی گزینه AutoNotification کلیک کنید.

جی میلگزینه Allow Notfication Acess را فعال کنید.

جی میلدر صفحه بعدی اگر موافق دسترسی‌های اپلیکیشن به گوشی خود هستید روی گزینه Allow کلیک کنید.

افزودن عبارت Mark as Readروی دکمه Back یا فلش برگشت به عقب کلیک کنید. دوباره روی گزینه add Account کلیک کنید.

سیستم‌عامل اندرویددر صفحه باز شده روی گزینه OK کلیک کنید.

افزودن عبارت Mark as Readاگر نمی‌خواهید پرداخت درون برنامه‌ای انجام دهید در صفحه باز شده روی گزینه Start Trial کلیک کنید. استفاده از این اپلیکیشن برای مدت زمان 7 روز رایگان است.

سیستم‌عامل اندرویددر صفحه بعدی تنظیمات امنیتی اپلیکیشن را تائید کنید. و روی گزینه Agree کلیک کنید.

افزودن عبارت Mark as Readدر نهایت روی حساب کاربری مورد نظر خود کلیک کنید. در واقع همان حساب کاربری را انتخاب کنید که می‌خواهید گزینه Read را به آن اضافه کنید.

سیستم‌عامل اندرویددر هر کدام از باکس‌های نمایش داده شده روی گزینه Allow کلیک کنید.

افزودن عبارت Mark as Readدر صفحه بعدی نیز دوباره روی گزینه Allow  کلیک کنید.

افزودن عبارت Mark as Readبعد از انجام این مراحل هشدارهای امنیتی گوگل برای شما نمایش داده می‌شود.

سیستم‌عامل اندرویدبه این ترتیب گزینه Read به نوتیفیکیشن‌های مربوط به جی‌میل شما اضافه می‌شود.

افزودن عبارت Mark as Read

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.