باکیفیت‌ترین خودروهای سواری و وانت تولید داخل معرفی شدند؛ پژو 2008 در صدر

رسانه کلیک – شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش ارزیابی کیفی خودروهای تولید داخل در بازه زمانی مهر ۹۹ را منتشر کرد که بر اساس آن پژو ۲۰۰۸ ایکاپ با ۵ ستاره کیفی، باکیفیت‌ترین خودرو مونتاژ داخل لقب گرفت.
 
بر اساس گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ویژه مهر ماه ۹۹، خودروهای سواری تولید داخل بر اساس سطوح قیمت دسته‌بندی شده و و مورد سنجش میزان کیفیت ساخت قرار گرفتند. بر این اساس تنها خودروی حاضر در سطح قیمتی یک یعنی چری تیگو ۷ مدیران خودرو، بدون کاهش یا افزایش کیفیت نسبت به شهریور ۹۹، با اخذ سه ستاره کیفی جایگاه خود را بدون تغییر باقی نگاه داشته است.
 
در سطح قیمتی دو که محصولاتی همچون پژو ۲۰۰۸ ، هایما اس ۷ اتوماتیک، جک اس ۵ ، تیگو ۵،  آریزو ۵ توربو و …. حضور دارند نیز پژو ۲۰۰۸ موفق به دریافت پنج ستاره کیفی از شرکت بازرسی استاندارد ایران شده است. لازم به ذکر است که این کراس اوور فرانسوی تنها خودرو تولید داخل به شمار می‌رود که موفق به کسب پنج ستاره کیفی در مهر ماه ۹۹ شده است. هایما s۷ اتوماتیک نیز با دریافت ۴ ستاره در رده دوم باکیفیت‌ترین تولیدات خودرویی مهرماه ۹۹ حضور دارد.
 
در رتبه‌های بعدی سطح قیمتی 2 نیز جک s۵ و جک s۳ به همراه تیگو ۵ ، swm g01 به علاوه چری آریزو ۵ توربو مدیران خودرو موفق به دریافت سه ستاره کیفی در این آزمون شده‌اند. بی‌کیفیت‌ترین خودروی حاضر در سطح قیمتی دو کراس اوور ام وی ام x۳۳ ساخت مدیران خودرو است که تنها دو ستاره ایمنی را به خود اختصاص می‌دهد.
 
در سطح قیمتی چهار نیز خودرو پژو ۲۰۷ به همراه دنا پلاس هر کدام ۴ ستاره کیفی دریافت کرده و باکیفیت‌ترین تولیدات سواری این رده قیمتی به شمار می‌آیند. سایر محصولات نظیر پژو ۲۰۶، دنا، رانا، پژو پارس اتوماتیک و سمند نیز سه ستاره ایمنی را اخذ کرده‌اند. در سطح قیمتی دو پژو ۴۰۵ ساخت ایران خودرو خراسان تنها ۲ ستاره کیفی دریافت کرده و پایین‌ترین رتبه را در این دسته تملک نموده است. تولیدات سایپا نظیر خانواده تیبا و ساینا و کوییک نیز هرکدام سه ستاره کیفی را در کارنامه خود ثبت کرده‌اند که نسبت به شهریور ماه هیچ‌گونه تغییری نداشتند. با مطالعه جدول زیر می‌توانید به جزییات بیشتری در این‌باره دست پیدا کنید. 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.