آیپد پرو با نمایشگرهای Mini LED و OLED سال آینده رونمایی خواهد شد

رسانه کلیک – سال آینده اپل برای دستگاه های خود از نمایشگرهای Mini LED و OLED استفاده خواهد کرد. نیمه اول سال 2021 شاهد یک آیپد پرو با نمایشگر Mini LED خواهیم بود. 

اپل تغییرات قابل توجهی در دستگاه های خود ایجاد کرده است و بعد از سری دستگاه‌های مک، نوبت سری آیپد پرو است. البته تغییراتی که در آینده در سری آیپدهای پرو مشاهده خواهیم کرد به بزرگی تغییرات مک ها نیستند؛ اما باز هم جالب اند. 

شایعه شده است که این شرکت بزرگ فناوری قصد دارد از نمایشگر Mini LED برای آیپدهای پرو خود استفاده کند. البته به نظر می رسد اپل قصد دارد از این نمایشگر برای تمام دستگاه‌های خود استفاده کند. اکنون مشخص شده است که اولین دستگاهی که مجهز به این نمایشگر خواهد شد، آیپد پرو سال آینده است. 

طبق گزارش‌های منتشر شده، نیمه اول سال 2021 از آیپد پرو مجهز به نمایشگر Mini LED رونمایی خواهد شد. همچنین این شرکت در حال توسعه آیپد پرو مجهز به نمایشگر OLED است که به احتمال زیاد در نیمه دوم سال میلادی آینده رونمایی خواهند شد. در این گزارش ها ذکر شده است که این شرکت به طور فعال از نمایشگر Mini LED برای گوشی های آیفون و سپس برای مک بوک ها و iMac ها استفاده خواهد کرد. 

همچنین در این گزارش ها ذکر شده است که اپل نمایشگرهای OLED خود را از سامسونگ دیسپلی و ال جی دیسپلی تامین خواهد کرد. هر دو این شرکت‌ها، وظیفه تامین نمایشگر پنل های OLED برای گوشی های سری آیفون 12 که اخیرا رونمایی شدند را برعهده داشتند. همچنین گزارشات حاکی از آن است که این شرکت می تواند پنل های مشابهی از San’an Optoelectronics مستقر در چین خریداری کند که پس از شروع تولید و تایید صلاحیت تا اواسط سال 2021، می توانند تا سال 2022 وارد زنجیره تامین اپل شوند.

به نظر می رسد که Mini LED یک فناوری انتقالی برای فناوری میکرو LED آینده است که چند سالی است غول مستقر در کوپرتینو روی آن کار می کند. گفته می شود که اپل کار روی این فناوری را از سال 2018 در یک مرکز تولید در کالیفرنیا آغاز کرده است. 

منبع gizmochina

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.