به گفته مدیرعامل سونی، اگر کرونا نبود هم موجودی PS5 تمام می‌شد

رسانه کلیک – مدیر عامل شرکت سونی، جیم رایان، در مصاحبه ای با Tass Russia اعلام کرده است که برخلاف تمام تلاش های او برای شارژ کردن موجودی کنسول جدید، PS5 به طور کامل فروخته شد و موجودی آن به اتمام رسید. 

به عقیده رایان حتی اگر ویروس کرونا در سراسر دنیا وجود نداشت، باز هم زنجیره تامین این شرکت با مشکل مواجه می‌شد. با وجود اینکه این کنسول جدید با استقبال خوبی مواجه شد و به موفقیت رسید، مدیر عامل این شرکت عرضه محصول جدید در دوران پاندمی را به هیچ کس توصیه نمی‌کند. 

او می‌گوید من بیشتر سال گذشته را در حال کار و تلاش بودم تا بتوانیم به اندازه کافی از دستگاه جدید خود تولید کنیم و به تقاضای افراد پاسخ دهیم. اکنون هم من تلاش خود را بیشتر کرده ام تا بتوانیم پاسخگوی نیاز علاقه‌مندان باشیم.

به گفته رایان، بزرگ ترین مسئله ناشی از همه گیری مربوط به پیش تولید بود. او گفت: «به دلیل لغو سفرها و محدودیت های دیگر، ما مجبور بودیم که تمام مراحل آماده سازی تولید را با دوربین و از راه دور انجام دهیم. تصور کنید این کار برای یک محصول دقیقی مانند پلی استیشن 5 چه قدر سخت است.»

رایان از موفقیت کنسول طی یک سال دشوار ابراز آرامش کرد؛ اما در پایان صحبت های خود گفت اگر قرنطینه و همه گیری ویروس کرونا هم وجود نداشت، محصول نهایی و میزان فروش آن مشابه اکنون بود. البته روش عرضه این محصول به بازار ممکن بود متفاوت باشد. 

او گفت که سونی نسبت به خرید Zenimax توسط مایکروسافت، از جمله استودیوهایی مانند Bethesda و نرم افزار id، فعلا نظری ندارد و منتظر است که اقدامات بعدی این شرکت را مشاهده کند. به نظر می رسد که این شرکت قصد دارد اقدامی در پاسخ به Microsoft’s Game Pass انجام دهد. او گفت: «در واقع خبرهایی در راه است». 

منبع engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.