تعلیق نماد اعتماد الکترونیکی ۱۲۶۶ کسب و کار اینترنتی

رسانه کلیک – مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در گزارش شش‌ماهه‌ی اول سال خود از شناسایی ۲۸۵۰ کسب‌وکار متخلف خبر داد که نماد اعتماد الکترونیکی ۱۲۶۶ مورد را تعلیق شده است.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی خبر از شناسایی تعداد ۲۸۵۰ کسب‌وکار متخلف داد که نماد اعتماد الکترونیکی ۱۲۶۶ مورد این کسب و کارها تعلیق شده است. این مرکز با بهره‌گیری از ابزار پایشگر هوشمند که در راستای نظارت بر کسب‌وکارهای اینترنتی راه‌اندازی شده است، موفق به انجام این عمل شده است.
 
به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، پایشگر هوشمند تعداد ۳۲۵ هزار کسب ‌و کار را پایش و ۲۸۵۰ کسب‌وکار متخلف را شناسایی کرده است. برخی از تخلف‌های صورت گرفته توسط کسب‌وکارها که با پایشگر هوشمند شناسایی شده، شامل مواردی مانند:
 
  • ارائه‌ی کالا و خدمات ممنوعه
  • فعال بودن درگاه پرداخت کسب‌وکارهای فاقد نماد اعتماد الکترونیکی یا دارای نماد تعلیق‌شده
  • جعل نماد اعتماد الکترونیک
  • عدم بارگذاری وب‌سایت کسب‌وکارها
  • انتقال وب‌سایت‌ کسب‌وکارهای بدون نماد اعتماد الکترونیکی روی وب‌سایت کسب‌‌وکارهای نماددار
  • فیشینگ در کسب‌و‌کارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی
  • تطابق نداشتن کالا و خدمات ارائه‌شده با اظهار طبقه‌بندی مد نظر کسب‌وکار
  • تطابق نداشتن شخصیت حقیقی یا حقوقی اظهارشده با شخصیت ارائه‌شده در وب‌سایت کسب‌و‌کار
 
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی  که به‌‌عنوان متولی ساماندهی و نظارت بر کسب‌وکارهای اینترنتی شناخته می‌شود، با ایجاد درگاه یکپارچه‌ی نظارت توانسته کسب‌‌وکارها را به‌ شکل متمرکزی پایش کند و در تلاش است تا از وقوع  تخلفات متعدد جلوگیری کند.
 
استفاده از ربات پایشگر هوشمند هم در همین راستا و با هدف همکاری با دستگاه‌‌های ناظر صورت گرفته است. پایشگر هوشمند از هوش مصنوعی و الگوریتم  یادگیری عمیق ماشین و پردازش تصویر در اجرای سناریوهای تخلف استفاده می‌کند و تاکنون توانسته است هشت سناریوی تخلف با این روش پیاده‌سازی کند. قرار است سناریوهای دیگری برای شناسایی تخلف در کسب و کارهای اینترنتی پیاده‌سازی شود تا بتوان با استفاده از هوش مصنوعی، نیاز به پایش انسانی را بیش‌ازپیش کاهش داد و درصد خطای نظارت را تا حد ممکن به حداقل رساند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.