گامبی وزیر رکورد پربازدیدترین مینی سریال نتفلیکس را زد

رسانه کلیک – گامبی وزیر (The Queen’s Gambit) عنوان پربازدیدترین مینی سریال نتفلیکس را از آن خود کرد. این مجموعه در اواخر ماه اکتبر به نمایش درآمد.

گامبی وزیر (The Queen’s Gambit) که در 23 اکتبر به نمایش درآمد، موفق شده تا رکورد پربازدیدترین مینی سریال نتفلیکس را بزند. این مجموعه داستان زندگی بث هارمون (با بازی آنیا تیلور-جوی)، نابغه شطرنج را روایت می کند. بث با وجود تمام مشکلاتی که دارد، باید با غم یتیم شدن و اعتیاد به مصرف دارو نیز سر و کله بزند. این مینی سریال بر اساس یک رمان قدیمی به همین نام و به قلم والتر تویس ساخته شده است.

سریال The Queen’s Gambit به محض نمایش موفق شد نظر مثبت منتقدین و تحسین بینندگان را به دست آورد. بازی بدون شک تیلور-جوی یکی از نقاط قوت این مجموعه است. اما از آنجایی که عمده داستان در دهه 50 و 60 میلادی اتفاق می افتد، پرداختن به جزییات و ظریف کاری های صحنه را نیز نمی توان نادیده گرفت. جالب آنکه شطرنج بازان حرفه ای و افرادی که در این رشته فعالیت می کنند نیز روی خوشی به این مینی سریال نشان داده اند.

موفقیت گامبی وزیر در نوع خود واقعا بی نظیر است. این سریال در 28 روز اول توانست بیش از 62 میلیون بار بازدید داشته باشد و همین باعث شد تا The Queen’s Gambit لقب محبوب ترین مینی سریال تاریخ نتفلیکس را به خود اختصاص دهد. ظاهرا رمان والتر تویس که در سال 1983 نوشته شده، مجددا به فهرست پرفروش ترین های نیویورک تایمز راه یافته است. علاوه بر این، نتفلیکس اعلام کرده که عبارت How to play chess یا چطور شطرنج بازی کنیم در قسمت سرچ مرورگر گوگل، طی 9 سال گذشته به اوج خود رسیده است. از طرفی گفته می شود که این مینی سریال در 63 کشور جهان رتبه اول را داشته و در 92 کشور در فهرست Top 10 (10 مورد از بهترین ها) قرار گرفته است.

در ابتدا به نظر می رسید که کویینز گامبی بیشتر از سوی جامعه شطرنج بازان مورد استقبال قرار گیرد؛ اما مسائل روحی و عاطفی که بث با آن ها دست و پنجه نرم می کند و همچنین نحوه رقابت او با حریفان با تجربه و قدرتمند، برای سایر افراد نیز جالب و دیدنی بوده و رضایت آن ها را جلب کرده است.

اما شاید یکی از مهم ترین مسائلی که باعث موفقیت این سریال شده، تاریخ پخش آن است. با توجه به اینکه همه گیری ویروس COVID-19 تاریخ اکران بسیاری از فیلم ها و مجموعه ها را به تعویق انداخته، می توان گفت که انتظار افراد برای تماشای یک مجموعه جذاب و متفاوت اکنون به بالاترین حد خود رسیده است. ظاهرا پاندمی کرونا که سبب اختلال در برنامه های کاری بسیاری از شبکه ها و سازندگان دنیا شده، چندان به زیان نتفلیکس نبوده است. اما از اعداد و ارقام مربوط به بازدید و شرایط فعلی جهان که بگذریم، گامبی وزیر بدون شک یکی از بهترین مینی سریال های تاریخ است که اگر در یک برهه زمانی دیگر پخش می شد نیز می توانست به همین اندازه در میان مردم محبوب و پرطرفدار باشد.

منبع screenrant

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.