کمک هوش مصنوعی YouTube برای فصل‌بندی ویدیوهای این پلتفرم

رسانه کلیک – YouTube در حال استفاده از هوش مصنوعی خود در فصل‌بندی ویدیوهای قرارگرفته بر پلتفرم خود است که به بینندگان کمک می‌کند از تماشای مقدمه‌ها گذر کنند.

YouTube  اکنون مدتی است که با کمک هوش مصنوعی خود سعی در فصل‌بندی ویدیوهای قرارگرفته روی پلتفرم خود دارد این امر می‌توانند به شما کمک کنند تا به سرعت قسمتی که در یک ویدیو برای شما مهم است را پیدا کنید و تنها آن را ببینید و دیگر درگیر تماشای مقدمه و یا بخش‌های نا مرتبط با آنچه میخواهید ببینید، نشوید. البته که بعضی از سازندگان ویدیو از قبل این امکان را به صورت دستی بر روی ویدوی خود قرار می‌دادند اما خب یه اندازه فصل‌بندی به کمک هوش مصنوعی جالب و هیجان‌انگیز نخواهد بود. تیم 9to5Google گزارش داده است که YouTube در حال آزمایش فصل‌بندی‌های ویدئویی خودکار و تولید شده توسط هوش مصنوعی است. سیستم یادگیری ماشین با جستجوی متن، این فصل‌ها را ایجاد و از هم مجزا می‌کند. به عبارت دیگر، در آینده تهیه‌کنندگان ویدیویی که اکنون به صورت دستی ویدیوی خود را فصل‌بندی نی کنند دیگر نیاز به انجام این‌کار نداشته باشند و می‌توانند کار را به هوش مصنوعی YouTube بسپارند.

YouTube در حال آزمایش فصل‌بندی‌های خودکار برای “گروه کوچکی از ویدیوها” است و به سازندگان فرصت می دهد تا اگر بازخود خوبی از این قابلیت نداشتند از اعمال این قابلیت بر روی ویدیوهای خود انصراف دهند.

این امر به ویدیوهایی با انتقال دقیق‌تر بین بخش‌ها کمک نمی کند. همچنین تعجب آور نخواهد بود اگر برخی از سازندگان از سازماندهی ویدیوهای خود توسط هوش مصنوعی جلوگیری کنند. با توجه به اینکه این فناوری به خوبی کار می‌کند، می‌تواند قابلیت مفیدی برای تولیدکنندگانی باشد که ترجیح می‌دهند از زحمت اضافه کردن قسمت‌های زمانی بکاهند. و البته، این قابلیت همچنان می تواند برای بینندگان هم مفید باشد، آن‌ها دیگر مجبور نیستند دو دقیقه از وقت خود را بابت تماشای مقدمه یک ویدیوی پنج دقیقه‌ای صرف کند.

منبع engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.