احتمال جایگزینی مودم 5G کوآلکام با مودم ساخت اپل در آیفون 13 و آیپد پرو 2021

رسانه کلیک – در محصولات سال آینده شرکت اپل یعنی آیفون 13 و آیپد پرو 2021 شاهد استفاده از مودم 5G تولید خود شرکت به جای مودم‌های کوآلکام خواهیم بود. 

منبعی در زنجیره تامین اپل فاش کرده است که این شرکت برنامه دارد تا مودم‌های میکروویو 5G  خود را برای سری بعدی آیفون‌های خود تولید کند و احتمالا ممکن است این مودم‌ها در آیپد پرو 2021 نیز استفاده شود.

برای افرادی که در جریان نیستند باید گفت اپل اظهار داشته است که در نیمه دوم سال آینده از آیپد‌های OLED پرو خود رونمایی خواهد کرد. به احتمال زیاد این آیپدهای جدید از شبکه 5G  پشتیبانی خواهند کرد و گزارشات جدید نیز ادعا می کنند که این غول فناوری از مودم‌های 5G در این آیپدهای پرو استفاده خواهد کرد.

 مدتی است که درباره یک آیپد پرو 5G شایعه شده است، اما الان گزارش شده که به خاطر همه گیری ویروس کرونا تاریخ رونمایی یک سال عقب افتاده است و اکنون، گزارش‌های جدید نشان دهنده این است که آیپد پرو 2021 از مودم 5G برخوردار است که توسط خود اپل نیز توسعه یافته است.

براساس گزارش  AppleInsider ، زنجیره تامین این شرکت انتظار دارد که بعد از رونمایی از آیفون‌های سری 12، تقاضا برای ماژول‌های 5G  میکروویو (AiP) افزایش پیدا کند. اپل برنامه دارد که مودم های 5G خود را توسعه دهد. شایعات به این اشاره دارند که شرکت مودم‌های خود را جایگزین مودم‌های کوالکام در آیفون‌های سری 13 خود خواهد کرد.

ممکن است اپل توسعه خود را گسترش دهد و مودم 5G خود را نیز در آیپد پرو  2021 قرار دهد. ولی  این برخلاف گزارش قبلی است که می گوید این شرکت به استفاده از مودم 5G کوالکام تا سال 2024 ادامه خواهد داد.

این شرکت می تواند روی ماژول RF-FEM خود به عنوان بخشی ا ز این فرآیند کار کند. متاسفانه، این هنوز یک گزارش تأیید نشده است و به غیر از منابع از داخل زنجیره تامین، هیچ تاییدیه رسمی ندارد. با اینکه این گزارش‌ها از منابع شناخته شده به دست آمده اند، اما اعتماد به چنین گزارش هایی به عنوان شواهد واقعی هنوز زود است. بنابراین باید منتظر اخبار بیشتری باشیم. 

منبع gizmochina

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.