نمایش لنز مایع با زمان تمرکز میلی ثانیه در سری Huawei P50

رسانه کلیک – کمپانی هواوی پتنتی از سری گوشی‌های Huawei P50 را به ثبت رسانده است که نشان می‌دهد احتمالا این گوشی پرچم‌دار مجهز به لنز مایع با توانایی فوکوس چند میلی ثانیه‌ای است.

به نظر می‌رسد شرکت هواوی با سری پرچمداران آینده خود دوباره به دنبال نوآوری است. گزارش‌های جدید حاکی از آن است که سری Huawei P50 این شرکت از فناوری دوربین با لنز مایع بهره می برد که زمان تمرکز آن فقط چند میلی ثانیه است.

طبق گزارش وب‌سایت چینی MyDrivers ، منابع بر این باورند که فناوری جدید لنزهای مایع سال آینده به تولید انبوه رسیده و تجاری می‌شود. علاوه بر این، لنزهای جدید عمدتا برای لنزهای تله‌فوتو استفاده می شوند و این غول فناوری چینی نیز محصولاتی با لنز تله‌فوتو را به بازار عرضه می‌کند. این شرکت برای استفاده از فناوری لنزهای مایع شناخته می‌شود، و در 25 دسامبر 2019  نیز حق ثبت اختراع این لنزها را به نام خود زد.

در اوایل سال جاری، همچنین پتنتی از هواوی به ثبت رسید که نشان می‌داد سری Huawei P50 از “ماژول دوربین با لنز مایع” برخوردار است. قابل ذکر است، این لنز جدید مزایای خاصی مانند سرعت فوکوس بسیار بالایی دارد که می‌تواند فقط در عرض چند میلی ثانیه برابر با چشم انسان با میزان دقت تقریباً 100 درصد فوکوس کند. برای توضیح فناوری لنزهای مایع به طور خلاصه باید گفت در حالی که لنزهای سنتی با تنظیم فاصله کانونی بین دو عدسی فاصله کانونی ثابت، به بزرگنمایی و فوکوس می رسند، عدسی مایع با عبور الکتریسیته از میان خود شکل مایع و تصویربرداری را کنترل کند.

این به نوبه خود باعث بهبود زمان لازم برای تمرکز روی یک شی خاص می‌شود و حتی می تواند به لرزشگیر نوری (OIS) نیز کمک کند. اگر این غول فناوری چینی موفق شود فناوری لنزهای مایع را با دوام‌تر کند، در شرایط غیرعادی یا پس از ضربه یا افت تصادفی قابلیت اطمینان آن نیز بهبود می یابد. خوشبختانه ، این هنوز یک گزارش تأیید نشده است ، بنابراین اکنون آن را با کمی تردید قبول کنید و برای به روزرسانی‌های بیشتر با ما همراه باشید.

منبع gizmochina

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.