آغاز تحریم های انگلستان علیه تجهیزات 5G هواوی از سپتامبر 2021

رسانه کلیک – در پی راهکار آتی دولت انگلیس برای حذف کامل تجهیزات مخابراتی هواوی ، اپراتورهای سلولی این کشور از سپتامبر 2021 حق نصب این تجهیزات را در شبکه 5G نخواهند داشت.

ظاهرا اپراتورهای سلولی انگلستان از سپتامبر سال آینده، قادر به نصب تجهیزات 5G هواوی نخواهند بود. دولت UK همچنین راهکاری را برای حذف کامل تجهیزات مخابراتی ساخته شده توسط هواوی تا سال 2027 ارائه کرده است.

الیور داودن، وزیر واحد دیجیتال UK در طی بیانیه ای گفت که راهکاری را جهت حذف کامل تامین کننده های تهدیدآمیز و خطرناک از شبکه های 5G این کشور تهیه کرده است. این کار از طریق شناسایی و تحریم تجهیزات مخابراتی که امنیت ملی انگلستان را تهدید می کنند، انجام خواهد شد.  

اگر به خاطر داشته باشید، دولت انگلستان قبلا گفته بود که به خاطر فشار ایالات متحده، حاضر به منع فناوری هواوی از شبکه های 5G خود نیست. با این حال، در ژوئیه سال 2020 این دولت تصمیم گرفت تا کاربرد تجهیزات جدید 5G تولید شده توسط کمپانی هواوی را تحریم کرده و هر چه سریع تر، تجهیزات ایمن تر و مطمئن تری را جایگزین آن ها کند. البته این تصمیم، در پی اعلام تحریم های ایالات متحده در ماه مارس اتخاذ شد، یعنی زمانی که دولت US، کاربرد محصولات چینی هواوی را در فناوری های آمریکایی منع کرد.

در اوایل ماه جاری، هواوی از انگلستان درخواست کرد تا در خصوص تصمیم جدید خود تجدید نظر کند. طبق گفته های ویکتور ژنگ، تصمیم UK مبنی بر منع استفاده از تجهیزات 5G هواوی ، رابطه مستقیمی با ذهنیت منفی دولت آمریکا نسبت به هواوی دارد. این کمپانی افزود که محدودیت های جدید، به سبب افزایش هزینه ها و گسترش بیهوده بخش دیجیتال، منجر به اثرات منفی روی دولت بریتانیا خواهد شد.  

به هر حال، دولت UK چندی پیش از استراتژی تنوع زنجیره تامین 5G جدید خود رونمایی کرد، که هدف آن، معرفی فروشنده ها و تامین کننده های جدید به بازار مخابراتی 5G است. این استراتژی، شامل ایجاد آزمایشگاه مخابراتی ملی با بودجه 250 میلیارد یورویی (332 میلیارد دلار) نیز می شود. طبق گفته های داودن، استراتژی جدید باعث تضمین عدم وابستگی UK به تامین کننده های مخابراتی شده و شبکه این کشور را به شیوه ای امن و بدون اشکال اجرا خواهد کرد.

منبع engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.