مک بوک‌های مجهز به تراشه M1 اپل از ویندوز 10 پشتیبانی می‌کنند

رسانه کلیک  – مک بوک‌های مجهز به تراشه M1 اپل که جدیدا از آن‌ها رونمایی شده است، از ویندوز 10 پشتیبانی می کنند اما مشکلاتی در اجرا این  نسخه ویندوز وجود دارد.

اپل اخیرا از مک بوک‌های جدید خود که مجهز به تراشه M1 و بر پایه ARM هستند رونمایی کرده است. همه افراد از طرفداران گرفته تا افراد بدبین نسبت به این شرکت، از بهبود عملکرد ارائه شده توسط این دستگاه جدید مجهز به اپل سیلیکون تعجب کردند.

البته یکی از اشکالات این دستگاه‌های جدید، عدم اجرای سیستم عامل ویندوز است. این سیستم عامل حتی به روش رسمی Bootcamp که اپل معرفی کرده است نصب نمی شود. این به این دلیل است که سیستم عامل ویندوز برای تراشه های x86 ساخته شده در حالی که تراشه M1 جدید اپل مبتنی بر ARM است.

اما یک توسعه دهنده به نام الکساندر گراف موفق به اجرای ویندوز 10 مجازی شده روی ARM در مک بوک جدید مجهز به M1 شده است. الکساندر گراف برای اجرای پیش نمایش Insider از ویندوز 10 ARM از نسخه اصلاح شده QEMU، نرم افزار مجازی سازی منبع آزاد و نرم افزار شبیه سازی ماشین استفاده کرد. همچنین از چارچوب Hypervisor مخصوص اپل که برای اهداف مجازی سازی طراحی شده است، نیز استفاده کرده است.

الکساندر گراف ادعا می کند که سیستم عامل ویندوز در مک بوکش عملکرد ناخوشایند و روان دارد اما سایر کاربرانی که سعی کردند همان کارها را تکرار کنند مواردی را گزارش کرده اند. این موارد مربوط به اتصال بود که اکنون به نظر می رسد رفع شده است.

این موضوع واقعا پیشرفت جالبی است و ما انتظار داریم که چنین کارهایی بیشتر به صورت آنلاین ادامه پیدا کنند تا زمانی که یک راه حل رسمی از طرف اپل یا مایکروسافت دریافت کنیم.

براساس معیار عملکرد، ویندوز 10 ARM در مک بوک‌های مجهز به  M1 عملکرد بهتری از سرفیس پرو X مایکروسافت دارد. بر اساس امتیازات، به نظر می رسد M1 حدود 60 تا 85 درصد سریعتر از سریعترین ویندوزهایی است هم اکنون روی دستگاه موجود ARM قرار داده شده است.

منبع gizmochina

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.