تکنولوژی هوش مصنوعی Kirin9000 هواوی ؛ تبدیل فیلم‌های تار و قدیمی به FHD

رسانه کلیک – تکنولوژی هوش مصنوعی Kirin9000 هواوی می‌تواند فیلم‌های با کیفیت پایین ، تار و قدیمی را به فیلم Full HD با وضوح بالا تبدیل کند.

هواوی به تازگی از فناوری جدید ویدئویی خود که در اصل سیستم هوش مصنوعی روی پردازنده Kirin 9000 است، رونمایی کرده. این هوش مصنوعی می‌تواند فیلم‌های قدیمی با رزولوشن 540p را به FHD 1080p تبدیل کند.

امروز (4 دسامبر 2020)، غول فناوری چینی برای نشان دادن فناوری در حال توسعه خود به Weibo ، یک وب سایت میکروبلاگینگ چینی رفت. در پست آنلاین این وبسایت، فناوری فوق العاده نمونه گیری تکنولوژی هوش مصنوعی Kirin9000 هواوی قابل مشاهده است که فیلم‌های با‌کیفیت را به محتوای با کیفیت بالا تبدیل می کند. برای مثال در این پست  تصاویر خاصی از یک مارمولک به اشتراک گذاشته شد، که کیفیت آن با وضوح پایین‌تر از 540p و دارای نویز‌های زیادی در تصویر بود، در حالی که نسخه ویرایش شده با کیفیت 1080p و رنگ های روشن تری بود که جزئیات بیشتری نیز در آن حفظ می‌شود.

سپس این تکنولوژی با ویرایش تصاویری از اعداد مختلف و چند نمونه تصویر دیگر امتحان شد. بهبود تصویر اعداد نشان داد که اعداد در تصویر بهبود یافته بسیار واضح تر هستند، که باعث سهولت در خواندن می‌شود، در حالی که در برخی تصاویر از سوژه‌های انسانی جزئیات قابل مشاهده در درزهای لباس و لوازمی را که سوژه می‌پوشد به طرز قابل توجهی بهبود می‌یابد. این فناوری همچنین با کیفیت پایین 360p و حتی 270p هم کار می‌کند. جنبه جالب توجه دیگر این فناوری این است که می‌تواند چهره‌ها را نیز شناسایی کند و بهینه سازی‌های جزئی را ارائه می دهد.

 

منبع gizmochina

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.