هوآوی مایل به ادامه همکاری با دولت سوئد برای رفع ممنوعیت تجهیزات 5G چینی

رسانه کلیک – مدتی پیش نهادهای رگولاتوری مخابراتی کشور سوئد، نصب تجهیزات 5G چینی توسط هوآوی را ممنوع اعلام کردند. ولی اکنون این شرکت در حال پیگیری رفع این محدودیت ها است.

ظاهرا شرکت هوآوی آماده پذیرش هرگونه شرایط یا الزامات تعیین شده از سوی دولت سوئد در مورد تجهیزات 5G چینی می باشد. این شرکت همچنین مایل است تدابیری را برای رفع هرگونه نگرانی دیگر و همچنین جلوگیری از ممنوعیت کامل در کشور بپذیرد.

به گفته یکی از مدیران ارشد هوآوی، این غول فناوری چینی مایل است هر شرطی را پس از مواجهه با ممنوعیت منطقه ­ای، که باعث تأخیر در حراج طول موج مختص به کشور سوئد می ­شود نیز بپذیرد. این ممنوعیت از آنجایی شروع شد که تنظیم کننده­های مخابراتی PTS کشور سوئد، استفاده از تجهیزات هر دو شرکت چینی هوآوی و ZTE را ممنوع کردند.

با این حال، پس از آن زمان هوآوی موفق به تبرئه خود در دادگاه شد و حتی در انتظار تجدید نظر از سوی PTS است. کنت فردریکسن، معاون اجرایی هوآوی، در بیانیه ­ای برای رویترز گفت: “در صورت تمایل کشور سوئد ما حتی مایل هستیم که شرایط فوق العاده ­ای مانند نصب امکاناتی برای آزمایش تجهیزات خود در سوئد را پیاده سازی کنیم”. مدیر ارشد ارشد همچنین اضافه کرد که “شرکت اکنون در میانه روند دادرسی قرار دارد، اما ما همچنان مایل به بحث و گفتگوهای واقع بینانه هستیم. من نمی توانم برنامه مشخصی به شما بدهم، اما مطمئناً ما برای حقوق خود خواهیم جنگید “.

در ماه های اخیر، اروپا نیز پا به پای ایالات متحده مقررات سختگیرانه ­­ای را علیه تجهیزات شبکه 5G چینی اتخاذ کرده است. به علت اینکه این فناوری ممکن است توسط دولت چین برای خبرچینی و جاسوسی استفاده شود. در حال حاضر حراج فرکانس 5G به دلیل ممنوعیت هواوی در سوئد به تأخیر افتاده است، این کشور دومین کشور پس از انگلستان است که این شرکت را ممنوع می­کند. تاریخ دادگاه تجدیدنظر هنوز مشخص نشده است، بنابراین برای به روزرسانی­ های بیشتر در این مورد با ما همراه باشید.

منبع gizmochina

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.