تاییدیه تولید رمدیسیور توسط یکی از دانش‌بنیان‌ها صادر شد

رسانه کلیک –  یک شرکت دانش بنیان توانست با بهره گیری از تجارب چندین ساله متخصصین خود  به ظرفیت بالای تولید رمدیسیور دست یابد که این امر منجر به کاهش قابل ملاحظه قیمت این محصول خواهد شد.

به نقل از پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران، یک شرکت دانش بنیان فناوران در این پژوهشگاه با بهره گیری از تجارب چندین ساله متخصصین خود در زمینه سنتز مواد مؤثره دارویی، توانسته با رفع گلوگاههای تولیدی، علاوه بر افزایش خلوص نمونه (درصد ۹۰/۹۹) به ظرفیت بالای تولید رمدیسیور دست یابد که این امر منجر به کاهش قابل ملاحظه قیمت این محصول خواهد شد.

برای تولید رمدیسیور ، از مواد حدواسطی بهره گرفته شده که با تکنیکهای منحصر به فرد، محصولی با مرفولوژی مناسب در فرمولاسیون به دست می آید. این تلاشها همچنین به افزایش اثربخشی این دارو کمک می کند.

به این ترتیب اولین محصول صنعتی این دارو توسط فارغ التحصیلان پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران در شرکت دانش بنیان فناوران دارو آزما و در محل پژوهشگاه تولید و به بازار خدمات درمانی کشور ارائه می شود. 
 

این داروی بک داروی ضد ویروس جدید از خانوادهٔ آنالوگ‌های نوکلئوزید است و در ابتدا جهت درمان بیماری ویروسی ابولا و عفونت‌های ویروس ماربورگ ساخته شد اما به‌تدریج مشخص گردید که خاصیت ضد ویروسی علیه سایر ویروس‌های تک‌رشته‌ای RNA نظیر ویروس سین‌سیشیال تنفسی، ویروس خونین، ویروس تب لاسا، ویروس نیپا، ویروس هِـندرا و خانوادهٔ کروناویروس‌ها (شامل کروناویروس مرس و سارس) هم دارد.

هم‌اکنون این دارو بر روی کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ و عفونت‌های هنیپاویروس در حال مطالعه و بررسی است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.