نسل جدید لکسوس NX در حال آزمایش فنی در کلرادوی ایالات متحده رویت شد

رسانه کلیک- نسل جدید لکسوس NX در جاده‌های ایالات متحده در حال انجام برخی آزمون‌های فنی مشاهده شد. این کراس اوور کامپکت محبوب از سال 2014 تاکنون تغییرات زیادی نداشته است اما گویا نسل جدید آن در سال 2021 روانه بازار خواهد شد.

ظاهر لکسوس NX طی این سال‌ها در حال تکراری شدن بوده است. این کراس اوور لوکس کوچک در سال 2014 به صحنه آمد و به دنبال آن یک فیس لیفت متوسط را در مدل 2018 تجربه کرد. با این وجود هنوز هم یک محصول پرفروش برای شرکت لکسوس به شمار می‌رود و پس از مدل RX جایگاه دوم پرطرفدارترین خودرو این برند ژاپنی را به خود اختصاص داده است.

نسل جدید لکسوس NX در حال آزمایش فنی در کلرادوی ایالات متحده رویت شداما زمان در حال گذر است و ما اکنون اولین تصاویر خود را از نسل بعدی لکسوس NX در اختیار داریم. مسلما چیز زیادی برای دیدن وجود ندارد؛ چرا که این نمونه اولیه به خوبی با رویه استتاری سنگین پوشش داده شده است. با این حال هنوز هم می‌توان به اندازه کافی وجوه تمایز آن را در مقایسه با مدل فعلی مشاهده کرد.

شیشه کناری در ستون D دچار پیچ و تاب شده و نسبتا متمایز جلوه می‌کند که البته باز هم از روی پوشش استتاری قابل تشخیص است. همچنین می‌توان برخی از خطوط بدنه چین‌خورده را دید که در میان پوشش‌ها، به ویژه اطراف دستگیره‌های درب و قسمت پشت خودرو جا خوش کرده‌اند.

اکثر این شاخصه‌ها مشابه لکسوس NX فعلی به نظر می‌رسند و اگر توجه خود را به سمت جلو معطوف کنیم، متوجه خواهیم  شد که شکل کلی جلوپنجره نیز مشابه نسخه کنونی است. به طور خلاصه ، باید انتظار یک به‌روزرسانی ظاهری کلی را داشت که چراغ‌های کوچکتر جلو و عقب و جلوپنجره مشبک دوکی شکل با نشان تجاری بزرگ لکسوس را شامل می‌شود. یک تغییر قابل توجه‌تر هم باید درون کابین رخ داده باشد که مرکزیت آن احتمالا یک صفحه نمایش لمسی بزرگ با اندازه احتمالی 14 اینچ است.

در بخش فنی هم احتمال می‌دهیم لکسوس nx  جدید از پلتفرم TNGA-K تویوتا راو4 به همراه پیشرانه 2.5 لیتری چهار سیلندر استفاده کند. البته موتور v6 به حجم 3.5 لیتر نیز برای آن در نظر گرفته خواهد شد. به احتمال قوی اواخر سال 2021 شاهد ورود نسل جدید لکسوس nx به بازار خواهیم بود.

منبع motor1
1 نظر
  1. حسام می گوید

    آورین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.