داچیا بیگستر پرچمدار شاسی بلندهای اقتصادی رنو

رسانه کلیک-شرکت داچیا، زیرمجموعه رومانیایی کمپانی رنو در راستای ارتقای محصولات خود چندی پیش از یک مدل مفهومی به نام داچیا بیگستر رونمایی کرد.
کمپانی رومانیایی داچیا زیرمجموعه هولدینگ رنو نیسان که از چندی پیش شایعاتی مبنی بر تولید یک کراس اوور پرچمدار جدید از سوی این شرکت به گوش می‌رسید، با رونمایی از یک طرح کانسپت به نام بیگستر به این شایعات قوت بخشیده و احتمال تولید این کانسپت را در قالب یک مدل واقعی بالا برده است.

داچیا بیگشتر حدود ۴.۶ متر طول دارد و بزرگتر از داستر به نظر می‌رسد. با این ابعاد باید گفت که بیگستر در رده محصولاتی همچون هیوندای سانتافه و اشکودا کودیاک دسته بندی می شود و با توجه به ابعاد مناسب این خودرو احتمالا تا سه ردیف صندلی نیز برای آن در نظر گرفته شود.

داچیا بیگستر پرچمدار شاسی بلندهای اقتصادی رنواین خودرو تا حدودی برخی المان های ظاهری مدل کوچکتر یعنی داستر را در خود نهفته دارد اما در بخش جزئیات کاملا خودرویی جدید محسوب می‌شود. به ویژه اشکال Y شکل در آن به مراتب مورد استفاده قرار گرفته‌اند و طرحی عضلانی مطابق با خودروهای مدرن را به نمایش می‌گذارند.

طرح چراغ‌ها بسیار مدرن و گرافیک داخلی آنها به صورت Y شکل طراحی شده است. گلگیرها نیز حالتی چند ضلعی داشته و چرخ ها را به گونه‌ای بسیار جذاب با رینگ های کاملا مدرن در فضای داخل خود جای داده‌اند. با این حال باید منتظر ماند و دید که در نهایت شرکت داچیا خودرو بیگستر را با چه سطحی از جزئیات ظاهری وارد بازار خواهد کرد.

داچیا بیگستر پرچمدار شاسی بلندهای اقتصادی رنوآقای رومانوس مدیر طراحی داچیا، بیگستر را نشانه تکامل برند داچیا می داند و در اینباره افزوده است: این طرح ثابت می‌کند که خودروهای اقتصادی نیز می‌توانند از لحاظ ظاهری جذاب به نظر برسند.

شرکت رنو طی روزهای اخیر از استراتژی راهبردی رنولوشن رونمایی کرد که یا طی آن بسیاری از محصولات قدیمی خود را با محصولات جدید، پرفروش و جذاب جایگزین خواهد کرد. ظاهرا داچیا بیگستر نیز در همین راستا طراحی شده باشد. این خودرو از پلتفرم مشترک با نسل جدید لوگان، ساندرو و نیسان جوک بهره می‌برد و احتمالا تا سال ۲۰۲۵ راهی بازار خواهد شد.

داچیا بیگستر پرچمدار شاسی بلندهای اقتصادی رنوهمچنین در حال حاضر اطلاعات زیادی پیرامون قوای فنی داچیا بیگستر در دسترس نیست اما احتمالا چند پیشرانه بنزینی، هیبریدی و یا حتی برقی برای این خودرو در نظر گرفته خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.