موتور جستجوی DuckDuckGo رکورد صد میلیون جستجو در روز را شکست

رسانه کلیک – در یک هفته اخیر دو پلتفرم تلگرام و سیگنال شاهد هجوم عظیم کاربران جدید بودند. موتور جستجوی DuckDuckGo نیز یکی از رکورد داران این میدان است.

موتور جستجوی DuckDuckGo که هدف اصلی آن حفظ حریم خصوصی کاربران است، توانسته تا طی دوره دوازده ساله پیدایش خود، رکورد بیشترین تعداد جستجو در روز را شکسته و به عدد 100 میلیون برسد. محبوبیت بی سابقه سیگنال، تلگرام و حالا داک داک گو نشان می دهد که حریم خصوصی تا چه اندازه برای افراد مهم و ضروری تلقی می شود. 

این موفقیت پس از یک دوره رشد پایدار به دست آمده است؛ به خصوص از ماه اوت سال ۲۰۲۰ که شرکت شاهد آمار ۲ میلیارد جستجو در ماه بود. محبوبیت این موتور جستجو از زمانی شکل گرفت که طراحان آن اقدام به ارائه خدمات خود در سیستم عامل های مختلف کردند. 

به گفته شرکت سازنده این جستجوگر، ماه سپتامبر ۲۰۲۰ برنامه آنها با ۴ میلیون دانلود همراه بوده است.

هنگامی که موتور جستجو اطلاعات چندان زیادی را از کاربردریافت نکند، محبوبیت و اعتبار آن خود به خود بالا می رود. علاوه بر این، نتایج و کیفیت جستجو نیز باید برای همه کاربران مطلوب باشد. این تعهد به حفظ حریم خصوصی باعث شد تا کاربرانی که امنیت مرورگر را یک امر مهم می دانند، داک داک گو را برای جستجو های روزانه خود انتخاب کنند.

این موتور جستجو گر به قدری محبوب است که برخی مرورگر ها در زمان انتخاب جستجوی امن، از آن به عنوان موتور جستجو استفاده می کنند.

در کنار رشد کاربران داک‌داک‌گو، این هفته برای برنامه های تلگرام و سیگنال نیز یک هفته تاریخی بود.

تلگرام روز دوشنبه اعلام کرد که کاربرانش به ۵۰۰ میلیون نفر رسیده است. در حالیکه سرورهای برنامه سیگنال در روز جمعه، به علت هجوم کاربران جدید از دسترس خارج شد.

افزایش کاربران این دو اپلیکیشن ارتباط مستقیم با مشکلات امنیتی به وجود آمده در شرکت فیس بوک دارد. هفته گذشته به کاربران واتس اپ اعلام شد که اگر اجازه ندهند اطلاعاتشان از واتس اپ به سرور های فیسبوک ارسال شود، نمی‌ توانند از این برنامه استفاده کنند.

البته روز جمعه برنامه انتقال اطلاعات از واتساپ به فیس بوک، برای سه ماه به تعویق افتاد. اما نمی توان صدمه وارد شده به این پیامرسان را نادیده گرفت.

اما این که تعداد کاربران و جستجوها در داک داک گو رشد چشمگیری داشته را نمی توان مستقیما به فیسبوک ربط داد.

در آخر، نگاهی می‌اندازیم به تعداد سرچ های انجام شده این موتور جستجو، در ماه ژانویه:

منبع Zdnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.