شرکت برودکام : تامین کننده چیپ وای فای 6E در گلکسی S21 اولترا

رسانه کلیک – شرکت برودکام تامین کننده چیپ وای فای 6E موجود در پرچمدار جدید شرکت سامسونگ یعنی گلکسی S21 اولترا است. این محصول نخستین اسمارت فونی است که از Wi-Fi 6E پشتیبانی می کند. 

شرکت برودکام سازنده مشهور تراشه های وای فای، چیپ BCM4389 را برای گوشی های بالا رده تولید می کند. 

گلکسی اس ۲۱ اولترا اولین گوشی در دنیا است که از تراشه وای فای 6E استفاده می کند. به گزارش یکی از خبرگزاری های مشهور، این تراشه، طیف ۶ گیگا هرتز را به استاندارد های موجود در وا فای ۶ اضافه می کند که به آن این امکان را می دهد تا دو برابر سرعت بیشتری داشته باشد. به بیان دیگر، این تراشه جدید می تواند سرعت تبادل اطلاعات را تا ۲.۴ گیگا هرتز افزایش دهد؛ یعنی دو برابر بیشتر از سرعت ۱.۲ گیگاهرتز که وای فای ۶ ارائه می دهد. به علاوه در ساختار این مدل، بلوتوث نسخه ۵ با وای فای 6E تلفیق شده است.

بنا به اعلام رسمی این شرکت، تراشه جدید همچنین با حداکثر ۱.۲ گیگا هرتز از طیف وای فای جدید ارائه شده است که می تواند در باند ۶ گیگا هرتز اختصاص یابد و توانایی پشتیبانی از هفت کانال ۱۶۰ مگا هرتزی را دارد؛ این به معنی سرعت بیشتر است که باعث می شود تجربه بهتری را در حین سناریو های کاری از راه دور، آموزش آنلاین، مراقبت های بهداشتی از راه دور و حتی در حین بازی تجربه کنید.

در گذشته این شرکت اعلام کرده بود که برای غول فناوری کره جنوبی، تراشه هایی تولید کرده است که در گلکسی اس ۱۰ از آنها استفاده شده بود. جالب آنکه S10 نیز اولین گوشی در دنیا بود که از وای فای ۶ استفاده می کرد. بنا به گفته این شرکت، از آن زمان تاکنون، این تراشه در بیش از پانصد میلیون دستگاه استفاده شده است.

پردازنده های کوالکام اسنپدراگون ۸۸۸ نیز از فناوری وای فای 6E پشتیبانی می کنند. این شرکت اکنون آماده است تا تراشه های جدید خود را به تولید کنندگان دیگر نیز ارائه دهد.

منبع GIZMOCHINA

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.